search
REKLAMA
News

DISNEY NIE BĘDZIE WYPUSZCZAĆ GWIEZDNYCH WOJEN CO ROKU? Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

21 września 2018

disney star wars e1537525140513
REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Zwiastun Captain Marvel

Tym żyje świat. Marvel zaprezentował trailer najważniejszego filmu w historii ludzkości: pełnometrażowy blockbuster superbohaterski z kobietą (na razie białą) w roli głównej i tytułowej. Zwiastun zawiera wszystko, co trzeba: słowo “wojna” dla podkreślenia poważnej wymowy widowiska, puszczone oko – bohaterka ląduje w wypożyczalni video, a także Samuela L. Jacksona odmłodzonego o 20 lat. Aktorski pojedynek między Brie Larson (Oscar na koncie) a Jude’em Lawem (dwie nominacje do Oscara) na razie wygrywa ten drugi: w jednym ujęciu zaprezentował więcej mimiki, niż Larson w całym spocie. Aha, czekam na polski tytuł widowiska i od razu mam swoją propozycję: Kapitanka Marvel!

Bert i Ernie z Ulicy Sezamkowej są gejami

Tak twierdzi twórca postaci, który relację bohaterów miał oprzeć na swoim związku z montażystą serialu. A Żwirek kręci z Muchomorkiem!

Aktorski Awatar: Legenda Aanga od Netfliksa

Coś na otarcie łez po słabo przyjętym Ostatnim Władcy Wiatru wg. Shyamalana. Platforma zapowiada serial, który mają przygotować twórcy animowanego oryginału: Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko. Dla producentów najważniejsze jest to, że serial będzie zróżnicowany etnicznie, co podkreślają w zapowiedziach. Dla mnie najważniejsze jest to, że nikt nie może mnie zmusić do oglądania tego show. Wystarczy mi oryginał.

Disney przyhamuje z Gwiezdnymi wojnami

Bob Iger, najważniejszy facet w Disneyu (a także numer 1 w zestawieniu najbardziej wpływowych osób w show-biznesie w 2018 wg Hollywood Reporter), połapał się, że wypuszczanie jednego filmu z serii rocznie to za dużo. Przyznał, że trochę się zapędził i po epizodzie IX jego firma nieco zmieni taktykę. Zapowiedział, że teraz będą stawiać na JAKOŚĆ, a nie ILOŚĆ. Cóż mogę dodać – niektóre pozycje zobowiązują do chwili refleksji i odrobiny dystansu. Trzymam Igera za słowo. Ktoś powinien trzymać go za gardło.

Będzie dogrywka po Kosmicznym meczu

Symbol wszystkiego, co zajebiste, i wszystkiego, co okropne w latach dziewięćdziesiątych – film Kosmiczny mecz – doczeka się sequela. W roli głównej LeBron James, w rolach drugoplanowych Looney Tunes. Ciekawi mnie, czy któraś z postaci będzie biała lub heteroseksualna. Podobno biali nie potrafią skakać…

Trent Reznor i Atticus Ross skomponują muzykę do serialu Watchmen

Nie wiem jak wy, ja płaczę ze szczęścia. O serialowej wersji komiksu A. M. (zakładam, że nie będzie chciał, by jego nazwisko pojawiało się w kontekście tej produkcji) i Dave’a Gibbonsa marzyłem od 2010 roku, ale o tym, że miałaby tam być muzyka dwóch najgenialniejszych współczesnych kompozytorów, nawet nie odważyłem się fantazjować. Czekam tym bardziej!

 

 

REKLAMA