search
REKLAMA
News

BENEDICT CUMBERBATCH pomaga uchodźcom z Ukrainy. Oferuje im lokum i pomoc finansową

Benedict Cumberbatch wspomaga finansowo kilka organizacji.

Łukasz Budnik

29 kwietnia 2022

REKLAMA

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, niektóre gwiazdy Hollywood zaangażowały się w pomoc uchodźcom (m.in. Sean Penn i Liev Schreiber, którzy w tym celu odwiedzili Polskę). Kolejnym aktorem wspierającym ofiary wojny jest Benedict Cumberbatch.

Promując nadchodzący film Doktor Strange w multiwersum obłędu, Cumberbatch przyznał, że ugości w swoim domu rodzinę, której udało się uciec z Ukrainy przed wojskami rosyjskimi. Aktor powiedział:

Niestety teraz przechodzą pewne leczenie. Gdybym powiedział coś więcej, naruszyłbym ich prywatność, z kolei zdradzenie, kiedy się pojawią i w jaki sposób jest to organizowane, byłoby naruszeniem mojej. Chcę im jednak dać pewne poczucie stabilności po tym, czego doświadczyli, a otrzymają je w moim domu.

Cumberbatch powiedział, że jest na bieżąco z postępami czynionymi przez rodzinę i że pomaga także innym uchodźcom, wspierając finansowo kilka organizacji, m.in. Refugees at Home, organizację non-profit, która zapewnia miejsca zamieszkania oraz wsparcie psychologiczne. Aktor zauważył, że choć jako gospodarze możemy być delikatni i szczodrzy, nie mamy na tyle dużo umiejętności, by zająć się zdrowiem psychicznym ofiar wojny.

Cumberbatch już wcześniej nawoływał do tego, aby wpłacać datki na rzecz ofiar wojny i tworzyć bezpieczne miejsca, w których mogą zamieszkać. Aktor powiedział wówczas, że każdy powinien zrobić tyle, ile jest w stanie, a sam chce być wśród rekordowej liczby ludzi, która przygarnia do siebie Ukraińców. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA