search
REKLAMA
News

AVENGERS: KONIEC GRY miało mieć scenę po napisach. Nawiązywała do WANDAVISION

Łukasz Budnik

9 lutego 2021

REKLAMA

Sceny po napisach w kinowym uniwersum Marvela to tradycja, która istnieje od samego początku serii, tj. od Iron Mana z 2008 roku – to właśnie tam po raz pierwszy pojawił się Nick Fury, aby zapowiedzieć powstanie inicjatywy Avengers. Wyjątkiem od reguły okazało się Avengers: Koniec gry, choć pierwotnie były plany, aby i na końcu tego widowiska na widzów czekała niespodzianka.

Jak zdradził jakiś czas temu Paul Bettany (grający w MCU Visiona), w scenie po napisach Końca gry mieliśmy zobaczyć spoczywające w worku martwe ciało Visiona, który zginął z rąk Thanosa w Wojnie bez granic. Fragment ten miał zapowiadać emitowany od kilku tygodni serial WandaVision. Ostatecznie nie przystał na to Kevin Feige, prezes Marvel Studios. Wobec tego po napisach końcowych Końca gry słyszymy jedynie dźwięki młotka uderzającego w metal, co jest hołdem dla postaci Iron Mana.

https://www.youtube.com/watch?v=rf4g-NMYu6Y

Uwaga: poniżej spoilery dotyczące WandaVision.

Ostatecznie w WandaVision wykorzystano poniekąd pomysł na wspomnianą scenę po napisach. W piątym odcinku widzimy nagrania z kamer, na których widać jak Wanda Maximoff wkrada się do siedziby S.W.O.R.D. i wykrada ciało Visiona, aby w dalszej perspektywie stworzyć z nim fałszywą rzeczywistość mającą formę sitcomu. W piątym odcinku bohater potwierdza, że nie ma żadnych wspomnień sprzed czasów “zamieszkania” z Wandą w Westview, co może sugerować, że w rzeczywistości wciąż nie żyje.

Która scena po napisach z MCU jest waszą ulubioną?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA