search
REKLAMA
News

AMBER HEARD udzieliła pierwszego wywiadu po procesie. “Nie winię członków ławy przysięgłych”

Amber Heard komentuje wyrok w słynnym procesie.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2022

heard sąd
REKLAMA

Niemal dwa tygodnie temu zakończył się proces Amber Heard i Johnny’ego Deppa, który pozwał byłą żonę o zniesławienie. Zdecydowano, że będący przedmiotem sporu artykuł z Washington Post istotnie zaszkodził karierze aktora, a Depp wyszedł z procesu zwycięsko.

Wkrótce po wyroku Heard wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że decyzja ławy przysięgłych to cios w stronę kobiet i ruchu #MeToo. W podobnym tonie wypowiedziała się prawniczka aktorki, mówiąc ponadto, że przegrana Heard to wina między innymi mediów społecznościowych, które “demonizowały” aktorkę. Z kolei rzecznik Heard przekazał, że wiadomość, jaka płynie z tego werdyktu do ofiar przemocy domowej to “lękaj się przeciwstawić i głośno o sobie mówić”. Teraz wywiadu udzieliła sama Heard; jeszcze nie został on  w pełni wyemitowany, ale w sieci pojawiła się już zapowiedź z nowymi wypowiedziami aktorki.

Heard w rozmowie z Savannah Guthrie z programu “Today” mówi, że “nie wini” przysięgłych za to, że zawyrokowali na korzyść Deppa.

Tak naprawdę rozumiem. To ukochana postać i ludzie czują, że go znają. Jest fantastycznym aktorem.

heard zeznania 5

Aktorka przyznaje jednak, że nie uważa, by sposób traktowania jej w mediach społecznościowych był uczciwy.

Nie obchodzi mnie, co ktoś o mnie myśli lub jakie osądy wydaje na temat sytuacji, które wydarzyły się w moim domu, małżeństwie, za zamkniętymi drzwiami. Nie uważam, że przeciętna osoba powinna o tym wiedzieć, więc nie biorę tego do siebie. Jednak nawet ktoś, kto uważa że zasługuję na tę nienawiść, że kłamię, nie mógłby mi spojrzeć w oczy i powiedzieć, że w mediach społecznościowych uczciwie przedstawiono sprawę.

W wywiadzie Heard powtórzyła też, że wyrok może negatywnie wpłynąć na wolność słowa w USA i na chęć innych kobiet do mówienia o sobie. Aktorka wspomniała też, według niej proces stał się “spektaklem” dla publiki. Według rzecznika aktorki, Heard zgodziła się na wywiad aby wyrazić swoje słowa i uczucia, czego w dużej mierze nie mogła zrobić podczas przesłuchań na procesie. 

Wywiad ma zostać wyemitowany jeszcze w tym tygodniu – jutro i pojutrze.

zdjęcia: Getty Images

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA