search
REKLAMA
News

Aktorka KAT AHN krytykuje żarty z Azjatów w serialu BIURO. “To problematyczne”

Łukasz Budnik

29 marca 2021

REKLAMA

W 2006 roku wyemitowany został jeden z odcinków trzeciego sezonu serialu Biuro, zatytułowany A Benihana Christmas. Jednym z wątków odcinka jest wizyta Michaela Scotta w restauracji, którą nazywa “Asian Hooters”. Tam poznaje dwie Azjatki – które następnie przyprowadza do biura, a żeby je rozróżnić, jedną z nich oznacza markerem. W roli jednej z bohaterek wystąpiła gościnnie Kat Ahn, która po latach negatywnie wypowiedziała się o swoim doświadczeniu.

W rozmowie z The Washington Post Ahn powiedziała, że gdy otrzymała rolę, była podekscytowana, jednak minęło to, gdy uświadomiła sobie że trafiła do serialu wyłącznie po to, aby być przedmiotem żartu.

Mówi ci się, żebyś się zamknęła i była wdzięczna. Aktorzy nie mają żadnej mocy, dopóki nie są gwiazdami.

Ahn przyznała, że żart przeniknął do jej życia – jeden z jej współpracowników próbował ją po czasie oznaczyć pisakiem, nawiązując do odcinka. Aktorka już wcześniej wypowiadała się przeciwko serialowi. W filmiku na Tik Toku nazwała przedstawienie Azjatek w Biurze problematycznym i dodała, że cały wątek z nią i drugą azjatycką aktorką opierał się w zasadzie na tym, że były “brzydszymi” wersjami innych aktorek (Michael przyprowadza do biura inne kobiety niże kelnerki, z którymi rozmawiał w restauracji) oraz że wszyscy Azjaci wyglądają tak samo i są “dużym, chodzącym stereotypem bez osobowości”.

Jenna Fischer i Angela Kinsey, występujące w całym serialu w rolach Pam i Angeli, w podcaście “Office Ladies” także stwierdziły, że żart z Michaelem oznaczającym markerem Azjatkę sprawił, że czuły się niekomfortowo. Obie zgodziły się, że dziś taki wątek nie zostałby uwzględniony w odcinku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA