search
REKLAMA
News

BLADE RUNNER 2049 – zobacz pełny zwiastun! (AKTUALIZACJA 08.05.17)

Jakub Piwoński

8 maja 2017

REKLAMA

W końcu przyszedł ten dzień. To już nie jest sen o elektrycznych owcach – to rzeczywistość. Pojawił się pierwszy teaser kontynuacji kultowego Łowcy androidów. Spekulacje i domysły zamieniły się wizje. Na pokładzie Gosling i Ford. Za sterami Villeneuve. Zobaczcie, niech obraz przemówi za mnie.

Powołanie tego projektu do życia od początku budziło sporo emocji. Bo niby po co kontynuować historię, która zdaje się być domknięta, zdaje się kontynuacji zwyczajnie nie potrzebować; niby po co wchodzić na grząski grunt kultowości pierwowzoru i narażać się na krytykę jego wyznawców, niezdolnych do wybaczenia wszelkich przeinaczeń i wypaczeń względem oryginalnej wizji; niby po co dopowiadać coś, co zwyczajnie nie potrzebuje już komentarza. Ano po to, moi drodzy, by na starych fundamentach stworzyć nową, unikalną jakość.

[quote]Najwyraźniej Łowca androidów z 1982 jest filmem, który kryje w sobie znacznie więcej dobra i chce się nim podzielić ze swoim następcą.[/quote]

Teaser to udowadnia. Czuć klimat oryginału, który przeszywał nas wizją postindustrialnej, stechnicyzowanej, dusznej przyszłości. W partyturach Johanssona da się z kolei usłyszeć inspirację Vangelisem. Są cudowne zdjęcia, wypełnione tajemnicą. Jest w końcu on, Rick Deckard, ze swą nieśmiertelną spluwą przy boku oraz towarzyszący mu nowy bohater, który będzie kontynuował misję tego pierwszego. Wszystko wygląda i działa tak jak należy. I aż trudno w to uwierzyć.

Gdy usłyszałem plotkę o sequelu, pomyślałem, że twórcy powinni popukać się w czoło. Gdy plotka przekształciła się w informację oficjalną, pomyślałem, że najpewniej oryginał zostanie sprofanowany. Z czasem jednak, gdy dowiedziałem się, kto będzie projektem kierować, oraz jak zostanie obsadzony, zaczęło budzić to moją żywą ciekawość. Po seansie Nowego początku, raz jeszcze udowadniającego niezwykły zmysł stylistyczny reżysera, moja ciekawość zamieniła się w pewność, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Natomiast teraz… teraz Blade Runner 2049 ma już moją pełną uwagę… Najważniejszy film 2017? Nie mam co do tego wątpliwości.

korekta: Kornelia Farynowska

_______________________________________

Aktualizacja 22.12.16

Obejrzyjcie nowe zdjęcia z planu wyczekiwanego widowiska, opublikowane przez “Entertainment Weekly”. I jeszcze jedno, nie mniej ważne – reżyser oficjalnie zapowiedział, że Blade Runner 2049 dostanie kategorię R!

_______________________________________________________

AKTUALIZACJA 04.05.17

Oto najnowsze plakaty widowiska. Minimalizm zawsze w cenie.

 ___________________________________________

AKTUALIZACJA 08.05.2017

Już jest. Pełny zwiastun do wyczekiwanego widowiska. Nie wiem jak wy, ale ja mam ciary.

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA