search
REKLAMA
News

W jakiej kolejności oglądać filmy z głównej Sagi STAR WARS? George Lucas wyjawił prawidłową opcję

Lucas w jednym wywiadów opowiedział, jak powinno oglądać się Star Wars.

Łukasz Budnik

4 sierpnia 2023

REKLAMA

W jakiej kolejności oglądacie Star Wars? W kolejności chronologicznej, zaczynając od Mrocznego widma, czy może preferujecie kolejność, w której powstawały kolejne odsłony? Dzięki jednemu z wywiadów, możemy dowiedzieć się, którą opcję preferuje twórca sagi, George Lucas.

Przed premierą trylogii Disneya, Vulture zapytał gwiazdy ekranu (nie tylko występujące w Star Wars), w jakiej kolejności oglądają serię (wówczas dostępne części I-VI). Lucas wyjawił, że za jedyną słuszną uważa kolejność chronologiczną.

Zacznijcie od części pierwszej. To prawidłowa kolejność: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Tak powinno się to robić. To, że [realizacja prequeli] zajęła dużo czasu, nie oznacza, że nie możemy zachować kolejności.

 

Podejście Lucasa podzielili m.in. Daisy Ridley i Samuel L. Jackson, którzy w Star Wars pojawili się w rolach Rey oraz Mace’a Windu. Inną kolejność (4, 5, 6, 1, 2, 3) preferują np. Mark Ruffalo i Aaron Paul. Są i tacy, którzy najpierw oglądają części 4 i 5, potem 1-3, a dopiero później 6, nazywając to “sposobem na Ojca chrzestnego 2“.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA