search
REKLAMA
News

W IX części sagi STAR WARS mogliśmy zobaczyć planetę znaną z prequeli. Oto grafika koncepcyjna

Zobaczcie wczesny koncept z filmu “Skywalker. Odrodzenie”.

Łukasz Budnik

27 sierpnia 2023

REKLAMA

W jednej ze scen dziewiątego epizodu Star Wars – Skywalker. Odrodzenia – widzimy scenę, w której Rey dzięki potężnemu wyskokowi unika myśliwca Kylo Rena. Fragment ten rozgrywa się na pustynnej planecie Pasaana, choć okazuje się, że pierwotnie planowano inną lokację, znaną już wcześniej widzom.

Z grafiki koncepcyjnej Adama Brockbanka wynika, że na wczesnym etapie planowania Rey miała spotkać się z Kylo Renem na planecie Coruscant. Jest to planeta-miasto i miejsce doskonale znane przede wszystkim z prequeli realizowanych przez George’a Lucasa w latach 1999-2005. To właśnie tam mieściła się Świątynia Jedi i Senat, a Anakin Skywalker stał się Darthem Vaderem, przyczyniając się do zlikwidowania Zakonu. Coruscant widzieliśmy także w specjalnych edycjach Powrotu Jedi jako jedną z planet na których świętowano upadek Imperatora. Brockbank zaznaczył, że w dziewiątym epizodzie planeta miała być zrujnowana. Grafikę zobaczycie poniżej:

Ostatecznie Coruscant zobaczyliśmy w serialach należących do uniwersum Star Wars – Andorze oraz Mandalorianinie

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA