search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Słynny taniec z PULP FICTION Quentina Tarantino na nagraniu zza kulis

Łukasz Budnik

2 grudnia 2019

REKLAMA

W tym roku minęło 25 lat od premiery Pulp Fiction. Jedną z najsłynniejszych scen kultowego filmu Quentina Tarantino jest ta, w której Mia Wallace i Vincent Vega biorą udział w konkursie tańca i prezentują improwizowany układ choreograficzny do piosenki “You Never Can Tell” Chucka Berry’ego. Na YouTubie można odnaleźć kulisy realizacji tego fragmentu.

Jak widać, Tarantino nie odmówił sobie przyłączenia się do tańca Umy Thurman i Johna Travolty. Po premierze filmu wiele osób myślało, że Tarantino umieścił w nim scenę tańca ze względu na doświadczenie aktora w Gorączce sobotniej nocy. Prawda jest jednak inna – reżyser zainspirował się Amatorskim gangiem Jeana-Luca Godarda, a scena została napisana jeszcze przed angażem Travolty. Umiejętności aktora były dodatkowym atutem. Tarantino mówił, że lubi sekwencje muzyczne u Godarda, ponieważ są nagłe, a dzięki temu urocze. 

Tutaj możecie obejrzeć scenę z Amatorskiego gangu:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA