REKLAMA
Sequele
SEQUELE – Gra śmierci
REKLAMA
TYTUŁ POLSKI: Gra Śmierci ROK PRODUKCJI: 1977 DYSTRYBUCJA W POLSCE: różni dystrybutorzy REŻYSERIA: Robert Clouse, Sammo HungWYSTĄPILI: Bruce Lee Bill Yuen Tai Chung Kim Kareem Abdul-Jabbar Colleen Camp Robert Wall Hugh O’Brian |
Podobne wpisy
TYTUŁ POLSKI: Gra Śmierci II ROK PRODUKCJI: 1981 DYSTRYBUCJA W POLSCE: różni dystrybutorzy REŻYSERIA: See-Yuen NgWYSTĄPILI: Bruce Lee Lee Chen-Chiang Tong Lung Jang Lee Hwang Roy Horan Roy Chiao Casanova Wong |
Billy Lo znów musi wziąć sprawy w swoje ręce (i nogi) i znaleźć morderców swojego przyjaciela Chin Ku. Niestety, sam… ginie. Odwet za tę śmierć próbuje wziąć młodszy brat Billy’ego, Bobby. Opuszcza swego nauczyciela i wkrótce przybywa do Wieży Śmierci by tam zmierzyć się z zabójcami. W filmie Bruce’a Lee można zobaczyć raptem przez kilka chwil. Reszta to niespecjalnie wyszukana kopanina z pretekstową fabułą. Całość wygląda jak parodia. Ciężkostrawny kawał tego, co złe w tym gatunku filmowym. Dla wytrwałych i hardkorowych fanów.
CIEKAWOSTKI:
- Bruce Lee przerwał zdjęcia do Gry Śmierci, po tym, jak otrzymał z Hollywood propozycję zagrania w filmie Enter The Dragon. Po zakończeniu zdjęć miał wrócić do poprzedniego projektu. Niestety jego śmierć uniemożliwiła mu to. Materiał zrealizowany w 1972 roku postanowiono wykorzystać. Resztę dokręcono z innymi “aktorami” (Bill Yuen, Kim Tai Chung i Chen Yao Po) grającymi głównego bohatera oraz wykorzystano fragmenty innych filmów Lee (The Way Of The Dragon, Fist Of Fury). Na stołku reżyserskim zasiadł znany z Enter The Dragon Robert Clouse i w 1977 roku zakończono produkcję tego filmowego kuriozum.
- Głosu głównemu bohaterowi użyczył Chris Kent.
- W oryginalnym scenariuszu wieża miała pięć poziomów. Skończyło się na trzech: “komnacie tygrysa”, “komnacie smoka” i ostatniej, nienazwanej.
- W pierwszej części atrakcją była mała/ duża rola Kareema Abdula-Jabbara, legendarnego koszykarza amerykańskiej ligi NBA (zdobywca największej ilości punktów w historii ligi). Zagrał w filmie z “prawdziwym” Bruce’em.
- W pierwszym filmie wykorzystano zdjęcia z pogrzebu Bruce’a.
- Kilka wytwórni wykorzystało materiał zrealizowany przez Bruce’a Lee i stworzyło, jak się okazało, jeszcze większe kurioza od filmu Clouse’a: Goodbye Bruce Lee: His Last Game of Death z 1975 roku, The New Game of Death z 1976 roku, Enter the Game of Death z 1980 roku czy The True Game of Death z 1981 roku.
- Klasyczny już kostium Bruce’a Lee z filmu (żółty kombinezon z czarnymi pasami) był wielokrotnie inspiracją dla innych filmowców (najsłynniejsza to chyba występ Umy Thurman w Kill Bill Vol.1 Quentina Tarantino).
- Istnieje nieoficjalne wydanie pierwszej części filmu, w którym wykorzystano nowe materiały z produkcji filmu, a całość trwa 127 minut.
CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?
To, w obliczu obecnych technik realizacyjnych, jest teoretycznie możliwe, ale praktycznie chyba kompletnie bez sensu.
Tekst z archiwum film.org.pl.
REKLAMA