search
REKLAMA
News

Ang Lee wyreżyseruje biografię BRUCE’A LEE. W roli głównej wystąpi syn reżysera – Mason Lee

Ang Lee i jego syn razem stworzą biografię słynnego mistrza sztuk walki.

Łukasz Budnik

1 grudnia 2022

REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że należąca do Sony firma 3000 Pictures wyprodukuje film biograficzny poświęcony Bruce’owi Lee. Za kamerą stanie Ang Lee, twórca m.in. Życia Pi oraz Tajemnicy Brokeback Mountain

W rolę Bruce’a Lee wcieli się syn reżysera – Mason Lee. Scenariusz napisze Dan Futterman (CapoteFoxcatcher), bazując na poprzednich wersjach tekstu, napisanych przez Jeana Castelliego, Alexa Lawa, Mabel Cheung oraz Wellsa Towera. O swoim nadchodzącym filmie Ang Lee mówi:

Nieakceptowany w pełni ani jako Amerykanin ani jako Chińczyk, Bruce Lee był pomostem między wschodem i zachodem, który pokazał światu chińskie Kung Fu i ikonicznym artystą, który zrewolucjonizował zarówno sztuki walki, jak i kino akcji. Czuję, że muszę pokazać historię tego wspaniałego, unikalnego człowieka który pragnął gdzieś przynależeć, miał niezwykłą siłę i który dzięki ciężkiej pracy sprawił, że nieprawdopodobne marzenia stały się rzeczywistością.

źródło Deadline

Producenci filmu zapewniają, że biografia Bruce’a Lee to historia, którą Ang Lee chciał opowiedzieć widzom już od dawna. Według Deadline, syn reżysera już od 3 lat trenuje do zagrania tej roli. Mason Lee ma w dorobku filmy realizowane w Azji oraz np. drugą część Kac Vegas.

Na ten moment nie ma informacji o dacie premiery.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA