search
REKLAMA
Zestawienie

Postaci z serialu PRZYJACIELE, o których twórcy ZAPOMNIELI

Paulina Zdebik

20 marca 2021

REKLAMA

Przez 10 lat zdjęć, 10 sezonów i 236 odcinków serialu Przyjaciele przewinęło się całe mnóstwo postaci. Przeglądając listę obsady, trudno się nawet doliczyć konkretnej liczby, jest to kilkaset osób! Jak już niedawno wspominałam w swoim zestawieniu 10 NAJGORSZYCH odcinków serialu PRZYJACIELE, tak jak każdy z nas ma swoje wady, tak nawet tak genialnemu i ponadczasowemu sitcomowi musiały zdarzyć się pewne niedociągnięcia. Nic więc dziwnego, że przy takiej liczbie postaci, i to jeszcze na przestrzeni całej dekady, twórcom mogło zdarzyć się o kilku z nich zapomnieć. Poniżej przykłady bohaterów, którzy w pewnym momencie serialu znikają bez wieści i nigdy nie dowiadujemy się dlaczego. 

Ben Geller 

Syn Rossa Gellera i Carol Willick (grany m.in. przez Cole’a Sprouse’a), stanowi jeden z najpopularniejszych tematów poruszanych przy okazji dyskusji o niedociągnięciach fabularnych w Przyjaciołach. Przychodzi na świat w Tym z narodzinami (sezon 1, odcinek 23). Mimo że od początku wychowywany przez Carol i jej nową żonę, Susan, przez osiem sezonów co jakiś czas pojawia się na ekranie, jako że pozostaje ważną postacią w życiu zarówno Rossa, jak i jego najbliższych przyjaciół. Z biegiem lat jednak twórcy zdają się coraz rzadziej pamiętać o Benie. Ostatni raz widzimy go w Tym, w którym Joey umawia się z Rachel (sezon 8, odcinek 12), potem istnienie jego postaci jest już tylko kilka razy wspomniane w dialogach. Nigdy nie zostaje poruszona kwestia, dlaczego tak niespodziewanie zniknął z życia Przyjaciół. Jedna z fanowskich teorii zakłada, że Ross nie był zbyt dobrym ojcem, w związku z czym stracił prawa do opieki nad synem.

Carol Willick 

Matka Bena, była żona Rossa Gellera. Pierwszy raz pojawia się w Tym z USG na końcu (sezon 1, odcinek 2), wówczas grana przez Anitę Barone – we wszystkich pozostałych odcinkach z kolei przez Jane Sibbett. Od Tego z lesbijskim ślubem (sezon 2, odcinek 11) żona Susan Bunch. Mimo rozwodu nadal odgrywa bardzo ważną rolę w życiu Rossa, nie tylko ze względu na Bena, ale również z uwagi na łączącą ich przyjaźń, która okazała się silniejsza niż rozpad związku. Ostatni raz widzimy ją w Tym z prawdą o Londynie (sezon 7, odcinek 16), później jej postać przepada bez wieści. W 2019 roku w wywiadzie dla Today Sibbett zapytana o to, gdzie jej zdaniem znajduje się teraz Carol, odpowiedziała, że jej postać wraz z Susan oraz Benem wyprowadzili się do Londynu.

Susan Bunch 

Partnerka, a od Tego z lesbijskim ślubem (sezon 2, odcinek 11) żona Carol Willick, wychowująca wraz z nią Bena. Pierwszy raz pojawia się w Tym z USG na końcu (sezon 1, odcinek 2), w jej rolę wciela się Jessica Hecht. Ostatni raz widzimy ją w Tym, który mógł być: część 2 (sezon 6, odcinek 16). Później, podobnie jak Ben i Carol, przepada bez wieści. Jeśli wierzyć Jane Sibbett, wszyscy żyją szczęśliwie w Londynie – kiedy jednak mieliby tam wyjechać i z jakiego powodu? Przypomnijmy, że w Tym, w którym Pheobe nienawidzi publicznej telewizji PBS (sezon 5, odcinek 4), w którym Ross ma podjąć decyzję o przeprowadzce do Londynu do Emily, obawiając się, że będzie zbyt daleko od Bena, próbuje namówić Carol i Susan, by wyjechały razem z nim, kobiety jednak kategorycznie odmawiają, mówiąc, że całe ich życie jest w Nowym Jorku. 

Terry 

Menadżer kawiarni Central Perk, którego nazwiska nigdy nie poznajemy. W jego postać wcielił się Max Wright. Zapomnieliście, że ktoś taki w ogóle istniał? Nie przejmujcie się, myślę, że macie prawo, ponieważ wystąpił zaledwie w dwóch odcinkach: Tym, w którym ucieka Superpies (sezon 1, odcinek 9) i Tym z dzieckiem w autobusie (sezon 2, odcinek 6), po czym słuch o nim ginie. Podobno w zamyśle twórców pierwotnie to właśnie Terry miał być twarzą Central Perk, ale jak wiadomo, postać Gunthera (James Michael Tyler) przejęła tę funkcję. Najpopularniejsza fanowska teoria głosi, że zniknięcie bohatera z serialu jest spowodowane tym, że najzwyczajniej w świecie przeszedł na emeryturę i zostawił zarządzanie lokalem Guntherowi.

Paulina Zdebik

Paulina Zdebik

Z urodzenia gdańszczanka, z miejsca zamieszkania - katowiczanka, paryżanka, a aktualnie warszawianka. Studentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Na planach zdjęciowych najlepiej odnajduje się w pionie reżyserskim bądź kostiumowym. Oprócz tworzenia filmów, bardzo lubi też o nich pisać. Wielka fanka Mechanicznej pomarańczy, Xaviera Dolana, Yorgosa Lanthimosa, francuskiej Nowej Fali oraz... horrorów. Kontakt: paulinazdebik@wp.pl.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA