Postaci z filmów i seriali, które NIENAWIDZĄ ŚWIĄT
W swoim wielkim przeboju świątecznym It’s the Most Wonderful Time of the Year Andy Williams śpiewa, że święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Okazuje się, że nie każdy tak uważa, o czym świadczy niniejsze zestawienie. Oto postaci z filmów i seriali, które nienawidzą świąt!
Sheldon Cooper
Cooper z sitcomu Teoria wielkiego podrywu nie obchodzi świąt i nie lubi Świętego Mikołaja, a na choince wiesza popiersia Isaaca Newtona.
Sheldon wyjaśnia w jednym z odcinków serialu, że wiesza na choince popiersie Newtona, ponieważ uważa, że jest to jedyna świąteczna ozdoba ze wszystkich bombek wieszanych na choince. Twierdzi, że według kalendarza juliańskiego legendarny naukowiec faktycznie urodził się 25 grudnia, podczas gdy Jezus przyszedł na świat latem, a jego urodziny przesunięto tak, aby zbiegły się w czasie z tradycyjnym pogańskim świętem, które celebruje zimowe przesilenie z rozpalanymi ogniskami.
Sheldon nienawidzi świąt i nie lubi Świętego Mikołaja, ponieważ Mikołaj nie wysłuchał jego prośby. Gdy Sheldon miał pięć lat, zmarł jego dziadek. Sheldon poprosił Świętego Mikołaja napotkanego w centrum handlowym, aby przyniósł mu dziadka z powrotem. Zamiast tego otrzymał zestaw Lincoln Logs. Kiedy jego dziadek nie został mu zwrócony, Sheldon zaczął nienawidzić Bożego Narodzenia i poprzysiągł, że nie będzie już obchodził tego święta.
Podobne:
Frank Constanza
Frank Constanza to ojciec George’a Constanzy z serialu Kroniki Seinfelda. Frank Constanza nienawidził świąt Bożego Narodzenia i znalazł inną tradycję do świętowania.
Niechęć Franka Constanzy do świąt sięgnęła apogeum, kiedy pobił się w sklepie z mężczyzną, który chciał kupić ten sam prezent, co on. Sfrustrowany, postanowił znaleźć nowy sposób świętowania. Wtedy stworzył Festivus.
Festivus to alternatywa dla presji i komercji okresu Bożego Narodzenia. Tradycyjne zajęcia związane z Festivusem to na przykład domowe pokazy tyczki Festivus. Coroczna kolacja Festivus obejmuje też uskarżanie się Franka, który krzyczy wtedy na każdego i wszystkich siedzących akurat przy stole. Wielki finał Festivus Franka to wyczyny siłowe.
Willie T. Stokes
Willie T. Stokes to wiecznie zgorzkniały i pijany typ spod ciemnej gwiazdy. Do tego postać mikołaja w filmie Zły Mikołaj.
Willie T. Srokes dorabia w centrum handlowym jako święty mikołaj. Mężczyzna przychodzi pijany, wkurza się w pracy, przeklina dzieci i regularnie podkopuje wszelkie próby cieszenia się Bożym Narodzeniem lub szerzenia radości świąt. Co więcej, pracę świętego mikołaja wziął dlatego, że razem ze swoim wspólnikiem obrabiają centra handlowe podczas świątecznej gorączki.
Niechęć Williego do świąt Bożego Narodzenia jest tak duża, że gdy po latach nakręcono sequel Złego Mikołaja, Willie wciąż jest tym samym pijaczkiem, który bije się z innymi mikołajami i próbuje ukraść pieniądze podczas świątecznej gorączki.
Grinch
Grinch to jedna z najbardziej kultowych postaci świątecznego kina i chyba najsłynniejszy złoczyńca, który chciał zlikwidować święta.
Ten zielony złoczyńca nigdy nie przepadał za okresem świątecznym. Nie znosi hałasu, który pojawia się, kiedy wszyscy Ktosie non stop śpiewają świąteczne piosenki i grają na instrumentach. Grinch pragnie, żeby nastała cisza, dlatego postanawia sprawić, że święta się nie odbędą. Zabiera Ktosiom prezenty, dekoracje i jedzenie. Jednak jego wysiłki idą na marne.
Choć Grinch przechodzi ogromną metamorfozę, a ja sama kocham święta, to jego upór w odwołaniu świąt i pomysły, jak tego dokonać, zawsze robią na mnie wrażenie.
Oskar Zrzęda
Oskar Zrzęda to jedna z postaci kultowej Ulicy Sezamkowej.
Oskar Zrzęda jest trochę jak Grinch. Też zielony, też nie lubi świąt, też kradnie prezenty, a jego dom (kosz na śmieci) pozostawia wiele do życzenia. Oskar Zrzęda napisał piosenkę I Hate Christmas, w której wymienia wszystkie powody, dla których nienawidzi świąt; uważa, że są głupie i nimi gardzi. Oskar Zrzęda podważa nawet wiarę Wielkiego Ptaka w Świętego Mikołaja.
Wysłuchajcie piosenki Oskara Zrzędy poniżej.
Hans Gruber
Podążając za dyskusją, która coraz częściej pojawia się w internecie czy filmach na temat tego, czy Szklana pułapka jest filmem świątecznym, umieszczam tę produkcję w zestawieniu.
Uważam, że Szklana pułapka jest filmem bożonarodzeniowym! Akcja toczy się w końcu w Wigilię. Poza tym jest tam postać Hansa Grubera, który chce zepsuć kolację wigilijną w biurowcu.