search
REKLAMA
News

Pewna scena z sagi STAR WARS została dodana 4 miesiące po zakończeniu zdjęć. Mark Hamill wyjaśnia

“Imperium kontratakuje” jest powszechnie cenione przez fanów “Star Wars”.

Łukasz Budnik

29 lipca 2023

REKLAMA

Imperium kontratakuje przez wielu fanów uważane jest za najlepszą odsłonę Gwiezdnych wojenJest to też jedna z najbardziej pesymistycznych części Sagi, choć mrok zostaje nieco rozwiany finałową sceną, w której Luke i Leia obserwują, jak Lando i Chewbacca odlatują, by odnaleźć Hana Solo. Okazuje się, że fragment ten pierwotnie nie istniał w scenariuszu.

W zeszłym roku ciekawostką zza kulis podzielił się Mark Hamill, który odpowiedział na Twitterze na pytanie, czy finałowa scena została nakręcona od nowa. Aktor odparł:

Nakręciliśmy to 4 miesiące po zakończeniu okresu zdjęciowego. To nie była dokrętka, tylko nowa scena. Producenci martwili się przygnębiającym zakończeniem i klęską bohaterów, więc chcieli dodać podnoszący na duchu moment nadziei i ożywienia, aby wzmocnić widzów.

Wspomnianą scenę odświeżycie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA