search
REKLAMA
Zestawienie

NAJLEPSZE ZWIASTUNY W 2018 ROKU. Mistrzowie marketingu

Filip Pęziński

30 grudnia 2018

najlepsze zwiastuny
REKLAMA

Końcówka roku to tradycyjnie czas podsumowań. W tym zestawieniu postanowiłem przyjrzeć się nie filmom, serialom czy ich elementom, ale filmowym zwiastunom. Warunek był tylko jeden – reklama musiała ujrzeć światło dzienne w 2018 roku. Kategorie za to już trzy – zwiastuny filmów z tegoroczną premierą, premierą przyszłoroczną (przynajmniej tą polską) oraz zwiastuny produkcji z małego, serialowego ekranu.

Nie był to wybór łatwy, ale mam nadzieję, że rzeczywiście udało mi się wyłonić te najlepsze. Tradycyjnie zapraszam do dzielenia się w komentarzach swoimi propozycjami.

TEGOROCZNE PREMIERY

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Wojna bez granic to bez wątpienia największe popkulturowe wydarzenie mijającego roku. Oto najwięksi bohaterowie Marvela spotkali się w obrazie łączącym budowane przez dziesięć lat wątki. Dokładnie na to nastawiona była promocja filmu. Podkreślenie wagi sytuacji i ogromu przedsięwzięcia. Król T’Challa witający Avengers w Wakandzie, Star-Lord wdający się w pyskówki z Tonym Starkiem, Peter Parker przedstawiający się Doktorowi Strange’owi, a w końcu Kapitan Ameryka zatrzymujący rękawicę Thanosa. Ach, ileż budziło to emocji!

Zimna wojna

Zewsząd chwalony (legendy mówią, że tylko moi redakcyjni koledzy wyszli z sali niezadowoleni) i zbierający kolejne prestiżowe nagrody obraz Pawła Pawlikowskiego promowany był niezwykle minimalistycznym zwiastunem, który łączył wokal postaci granej przez Joannę Kulig z kolejnymi, doskonałymi kadrami Łukasza Żala. Nic więcej nie było potrzebne. Bez słów (nie licząc wspomnianej piosenki) udało się twórcom w te dwie minuty widza wzruszyć i zaintrygować samym filmem.

Mission: Impossible – Fallout

Nie tylko zdaje się najlepszy zwiastun w tym zestawieniu, ale być może jedna z najlepszych zapowiedzi filmowych w całej historii tej formy promocji kina. Podobnie jak w gotowym filmie, udało się stworzyć dynamiczny, znakomicie zmontowany i podporządkowany scenom akcji pędzący pocisk trafiający wprost w serce widza. Perfekcyjne użycie utworu Friction grupy Imagine Dragons. No i oczywiście ikoniczny już niemal Henry Cavill przeładowujący własne mięśnie podczas bójki w toalecie.

Creed II

Moja miłość do filmów z Rockym Balboą nie zna granic, a powyższy zwiastun oferuje wszystko, co w tej serii kocham. Przyjaźń, rodzinę, pokonywanie własnych słabości, walkę o swoje i oczywiście morderczy trening. Idealnie użyty remiks Who We Be DMX-a, który tekstowo idealnie komponuje się z historią młodego Creeda. Brawo za skupienie się na Adonisie i Biance, a nie rodzinie Drago.

Spider-Man Uniwersum

https://www.youtube.com/watch?v=ZcjxWh6mr9s

Każdy zwiastun animowanego Spider-Mana Uniwersum śmiało mógłby znaleźć się na liście najlepszych zapowiedzi, ja wybrałem ten, który po pierwsze spełnił wymóg wypłynięcia na światło dzienne w 2018 roku, a po drugie urzekł mnie początkowym montażem poświęconym Peterowi Parkerowi oraz przedstawił postać Spider-Ham. W gotowym filmie dostaliśmy dokładnie to, co widać w prezentowanym zwiastunie – cudowną animację, znakomity dubbing, zwariowaną, nieporównywalną do niczego innego historię.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA