search
REKLAMA
News

NETFLIX wprowadza obowiązek szczepień dla aktorów i ekip ich amerykańskich produkcji

Netflix zamierza uczynić to standardem w całym kraju.

Łukasz Budnik

29 lipca 2021

REKLAMA

Jak poinformowało “Deadline“, Netflix zamierza wprowadzić środki bezpieczeństwa w postaci obowiązkowych szczepień dla obsady ich produkcji oraz osób z ekipy, które mają najbliższy kontakt z aktorami. Poinformowane już zostały zespoły produkcyjne i partnerzy. Nowa reguła będzie obowiązywać na terenie USA. 

W zeszłym tygodniu doszło do porozumienia (między np. SAG-AFTRA (Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists) oraz DGA (Directors Guild of America), które dało producentom możliwość czynienia szczepień obowiązkowymi. Skorzystali z tego już między innymi twórcy serialu Gaslit. W zeszłym tygodniu głośno było o przypadku Seana Penna, który stwierdził, że nie wróci na plan, dopóki cała ekipa nie zostanie zaszczepiona. Netflix tymczasem zamierza uczynić to standardem w całym kraju. Według dziennikarza “Deadline”, wyjątki mają być stosowane tylko w przypadku rzadkich przypadków na tle medycznym, religijnym czy wiekowym, ewentualnie w przypadkach filmów i seriali które już są produkowane.

Decyzja Netflixa zbiega się z czwartą falą Covida w USA, tym razem zdominowaną przez wyjątkowo zaraźliwy wariant Delta. Na ten moment Netflix nie może rozszerzyć obowiązku szczepień poza tzw. Strefę A (czyli wspomnianych członków ekipy najbliższych aktorom), choć pojawiły się już głosy, że powinien.

Okaże się, czy inne studia filmowe także zdecydują się na wprowadzanie obowiązku szczepień.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA