search
REKLAMA
Ranking

Najbardziej oczekiwane filmy i seriale 5. fazy MCU. Ranking czytelników

Na które produkcje MCU czekacie najbardziej?

Łukasz Budnik

31 lipca 2022

oczekiwane 5 faza
REKLAMA

Tydzień temu zaprosiliśmy was do wzięcia udziału w głosowaniu na najbardziej wyczekiwane produkcje piątej fazy MCU. Poniżej przedstawiamy wyniki. Filmy i seriale zostały ułożone poczynając od tych, które zdobyły najmniejszą liczbę głosów. Przy okazji wypisaliśmy daty premiery (orientacyjne lub konkretne) i aktorów, którzy na pewno wystąpią w danej produkcji. 

(ex aequo) 12. Echo i Ironheart (seriale)

Kiedy? Echo zadebiutuje prawdopodobnie latem 2023 roku, a Ironheart jesienią 2023 roku.

Kto występuje? Echo: Alaqua Cox, Charlie Cox, Vincent D’Onofrio. Ironheart: Dominique Thorne, Anthony Ramos, Harper Anthony, Manny Montana, Lyric Ross, Alden Ehrenreich

O czym opowie? Echo o dalszych losach postaci granej już w Hawkeye’u przez Alaquę Cox, zaś Ironheart o Riri Williams, która zadebiutuje w filmie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

10. Agatha: Coven of Chaos (serial)

Kiedy? Przełom 2023/2024 roku.

Kto występuje? Katherine Hahn.

O czym opowie? Agatha: Coven of Chaos to spin-off WandaVision, gdzie grana przez Hahn postać była antagonistką. Nowy projekt ma być czarną komedią i zapewne skupi się na czarnej magii w MCU.

09. Thunderbolts

Kiedy? 26 lipca 2024 roku.

Kto występuje? Jeszcze nie wiadomo, choć podejrzewa się udział m.in. Florence Pugh w roli Yeleny Belovej oraz Wyatta Russella jako Johna Walkera. Zapewne wystąpi też Julia Lois-Dreyfuss jako Contessa Valentina Allegra, która pojawiała się już w poprzednich projektach MCU.

O czym opowie? Finałowy film piątej fazy opowie o kolejnej drużynie MCU, jednak tym razem złożonej z osób, które wcześniej były antagonistami w MCU.

08. The Marvels

Kiedy? 28 lipca 2023 roku.

Kto występuje? Brie Larson, Iman Vellani, Teyonah Parris.

O czym opowie? Kontynuacja Kapitan Marvel to jednocześnie drużynowy film, w którym na ekranie spotkają się Carol Danvers, Kamala Khan (znana z serialu Ms. Marvel) oraz Monica Rambeau, którą oglądaliśmy w WandaVision. Widowisko wyreżyserowała Nia DaCosta.

07. Secret Invasion (serial)

Kiedy? Wiosna 2024 roku.

Kto występuje? Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Emilia Clarke, Don Cheadle, Olivia Colman, Ben Mendelsohn.

O czym opowie? Kolejny serial MCU opowie o tym, jak Nick Fury i jego towarzysze mierzą się ze Skrullami – istotami znanymi już z Kapitan Marvel, które potrafią wcielić się w dowolną osobę.

06. Captain America: A New World Order

Kiedy? 3 maja 2024 roku.

Kto występuje? Anthony Mackie.

O czym opowie? Film będzie kontynuacją wydarzeń z serialu Falcon i Zimowy żołnierz, w którym Sam Wilson oficjalnie przejął miano Kapitana Ameryki. Produkcja reżyserowana przez Juliusa Onaha skupi się m.in. na tym, jaki efekt na Wilsona ma jego nowa rola.

05. Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Kiedy? 17 lutego 2023 roku.

Kto występuje? Paul Rudd, Evangeline Lilly, Kathryn Newton, Jonathan Majors, Michelle Pfeiffer, Michael Douglas.

O czym opowie? W trzeciej części Ant-Mana bohaterowie zmierzą się z jednym z wariantów Kanga, który określany jest jako główny złoczyńca Multiverse Saga. Do Scotta Langa i Hope van Dyne dołączy córka bohatera, Cassie. Peyton Reed zapowiada, że jego film odmieni MCU.

04. Loki (serial, sezon 2)

Kiedy? Lato 2024.

Kto występuje? Tom Hiddleston, Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Sophia Di Martino.

O czym opowie? Drugi sezon cenionego serialu Disney+ nie ma jeszcze oficjalnego opisu fabuły, ale zapewne pociągnie wątek tego, że Kang Zdobywca stanął na czele organizacji TVA po tym, jak Sylvie zabiła jego wariant.

03. Daredevil: Born Again (serial)

Kiedy? Wiosna 2024.

Kto występuje? Charlie Cox, Vincent D’Onofrio.

O czym opowie? Na ten moment nie wiadomo, czy serial Disney+ pociągnie wątki z poprzedniej produkcji o Daredevilu, czy też będzie rebootem. Daredevil pojawi się także w Mecenas She-Hulk i wspominanym Echo, a Charlie Cox i Vincent D’Onofrio mają już za sobą oficjalne debiuty w MCU – kolejno w Spider-Manie: Bez drogi do domu oraz Hawkeye’u. Serial ma liczyć 18 odcinków.

02. Blade

Kiedy? 3 listopada 2023 roku.

Kto występuje? Mahershala Ali.

O czym opowie? Na ten moment szczegóły fabuły nie zostały ujawnione, jednak być może będzie miała powiązanie ze sceną z po napisach z Eternals, gdzie Ali zaliczył cameo w postaci roli głosowej. Film wyreżyseruje Bassam Tariq.

01. Strażnicy Galaktyki vol. 3

Kiedy? 5 maja 2023 roku.

Kto występuje? Chris Pratt, Karen Gillan, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Pom Klementieff, Will Poulter, Zoe Saldana, Maria Bakalova, Chukwudi Iwuji.

O czym opowie? Z zapowiedzi reżysera Jamesa Gunna i aktorów wiemy, że zamknięcie trylogii skupi się między innymi na tym, jak Star-Lord radzi sobie ze stratą oryginalnej Gamory oraz na przeszłości Rocketa. Pojawi się też postać Adama Warlocka. Twórcy zapowiadają emocjonalne pożegnanie z aktualnym składem ekipy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA