search
REKLAMA
News

Reżyser “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” zapowiada, że film na zawsze zmieni MCU

“Ant-Man and the Wasp: Quantumania” rozpocznie piątą fazę MCU.

Łukasz Budnik

26 lipca 2022

REKLAMA

Podczas tegorocznego Comic Conu Kevin Feige ogłosił, jak będzie wyglądać cała piąta faza MCU. Przy okazji przekazał też interesujące informacje na temat planowanej już szóstej – zamkną ją dwie kolejne części Avengers. 

Okazuje się, że nadchodzące widowisko Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu będzie ostatnim filmem w 4. fazie, a w 2023 roku wejdziemy już do piątej, którą otworzy Ant-Man and the Wasp: Quantumania (17.02.2023). Na stanowisko reżysera powróci Peyton Reed, a bohaterowie filmu – w tym Scott Lang i jego córka Cassie oraz Hope Van Dyne – zmierzą się z Kangiem Zdobywcą (a przynajmniej jedną z jego inkarnacji), nowym wielkim złoczyńcą MCU.

Podczas Comic Conu o nadchodzącym filmie opowiedział sam Reed, który zapowiedział:

Otwarcie fazy piątej to dla nas coś naprawdę ekscytującego. Filmy o Ant-Manie to teraz trylogia. W trzeciej części dzieją się rzeczy, która zawsze zmienią Marvel Cinematic Universe. Bardzo się cieszymy, że to Scott Lang jest w centrum tych zmian.

W innym wywiadzie reżyser mówił o tym, że przy Quantumanii chciał stworzyć film o większej skali niż dwie poprzednie części, nie omijając przy tym wątku rodziny i jej dynamiki. Lang, który stracił pięć lat spędzonych w wymiarze kwantowym, będzie starał się dotrzeć do córki, która jest teraz osiemnastolatką. Przy tym zmierzy się z istotnym złoczyńcą, jakim jest Kang. Wcielający się w Ant-Mana Paul Rudd także zapowiedział film:

Świetnie było stworzyć trzeci film, który jest większy i bardziej zaskakujący niż poprzednicy. Idzie w dzikich kierunkach i super, że jestem tym, od którego się to zacznie.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania zadebiutuje 17.02.2023. Podczas Comic Conu pokazano zwiastun filmu, nie został on jednak jeszcze udostępniony w sieci. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA