search
REKLAMA
Zestawienie

MARVEL na wesoło. Najlepsze MEMY z AVENGERS: WOJNY BEZ GRANIC i KOŃCA GRY

Łukasz Budnik

25 października 2020

REKLAMA

Avengers: Koniec gry

Impressed Thor

https://youtu.be/5OCd7FSWkSI?t=75

Nim to Hulk zakłada rękawicę, aby za pomocą pstryknięcia przywrócić do życia połowę wszechświata, do zadania wyrywa się Thor, który pragnie zrekompensować fakt, że to on bezpośrednio nie powstrzymał Thanosa od zrealizowania swojego planu. Ostatecznie tego nie robi, ale mocno kibicuje Hulkowi, wyciągając do góry dwa kciuki. To wystarczyło, by po premierze filmu zestawienie dwóch kadrów stało się popularnym memem, okraszonym oczywiście stosownymi podpisami, m.in. „Mój tata próbujący otworzyć ketchup/Sześcioletni ja czekający na hamburgera”, lub:


I See This as an Absolute Win

https://www.youtube.com/watch?v=Wd63aL2i7Oc

Jeden z najpopularniejszych memów powstałych po premierze Avengers: Końca gry to ten z udziałem Hulka, który po – delikatnie mówiąc – średnio udanej próbie przeniesienia Scotta Langa w czasie krzyczy „Podróże w czasie! Według mnie to całkowite zwycięstwo”. To właśnie to drugie zdanie („I see this as an absolute win”) stało się podstawą mema, który obrazuje momenty gdzie autor widzi pozytywy nawet w nie do końca korzystnej sytuacji. Po raz pierwszy wzór ten pojawił się na portalu Reddit.


No, I Don’t Think I Will

W końcówce filmu Sam Wilson rozmawia ze starszym Steve’em Rogersem, który został w przeszłości i przeżył wiele lat z Peggy Carter. Bohater nie mówi tego wprost – Sam dostrzega jedynie jego obrączkę i pyta, czy przyjaciel powie mu coś więcej. Rogers odpowiada na to, że nie wydaje mu się. „No, I don’t think I will” stało się podstawą mema, najczęściej kwitując dodany wcześniej przykład, choćby taki jak poniżej.


Impossible

I znów Thanos, tym razem ze sceny, w której w 2014 roku uświadamia sobie, że istnieją inne linie czasowe, co kwituje słowem „niemożliwe”. Łatwo się domyśleć, jak wielki potencjał dostrzegli internauci w tej jednej krótkiej kwestii – poczynając od maja 2019 roku, do sieci trafiły już dziesiątki przykładów tego mema, opisujących przeróżne sytuacje, nie tylko z życia wzięte (m.in. „Sześcioletni ja widzący księżyc na niebie w ciągu dnia”).


Don’t Give Me Hope

Kolejna scena, która dała internautom niemałe pole do popisu przy adaptowaniu jej na mem. Gdy Natasza odnajduje zrozpaczonego po stracie rodziny Clinta i informuje go, że może być ich szansa na jej powrót, ten odpowiada „Nie rób tego. Nie dawaj mi nadziei”. Zdania te zostały wielokrotnie użyte jako skwitowanie przykładów z życia, w tym choćby „Gdy moja sympatia daje mi serduszko pod zdjęciem”, lub to co poniżej:

Tutaj znajdziecie kolejną część memów z Marvela. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA