search
REKLAMA
Zestawienie

MARVEL na wesoło. Najlepsze MEMY z AVENGERS: WOJNY BEZ GRANIC i KOŃCA GRY

Łukasz Budnik

25 października 2020

REKLAMA

Popularność filmu kinowego uniwersum Marvela jest niezaprzeczalna – miliony fanów na całym świecie uwielbiają oglądać przygody swoich ulubionych superbohaterów, kibicując im i emocjonalnie reagując na ich losy. Premiery Avengers: Wojny bez granic oraz Avengers: Końca gry były prawdziwym wydarzeniem – filmy te przez tygodnie były na ustach kinomanów, bijąc rekordy popularności.

Jak wiele innych popularnych produkcji, także filmy Marvela stały się dla internautów prawdziwą kopalnią memów na podstawie scen i cytatów z poszczególnych filmów. Poniżej znajdziecie dziesięć z nich – ograniczyłem się wyłącznie do Wojny bez granic oraz Końca gry, to właśnie tam nastąpił bowiem prawdziwy wysyp, w dużej mierze dzięki postaci Thanosa. Przy okazji załączam sceny na podstawie których powstały dane memy.

Zapraszamy także na przegląd memów z Gwiezdnych wojen oraz Władcy Pierścieni.


Avengers: Wojna bez granic

We Don’t Do That Here

Gdy Kapitan Ameryka i jego drużyna przybywają w Wojnie bez granic do Wakandy, Bruce Banner pyta, czy należy ukłonić się przed T’Challą. Dla żartu zostaje zapewniony, że tak – gdy faktycznie się kłania, T’Challa wyciąga ręce i mówi kwestię „We don’t do that here”. Kadr w połączeniu z cytatem stały się dla internautów okazją do stworzenia wielu obrazków opisujących w ten sposób codzienne (lub nie!) sytuacje.


A Small Price to Pay for Salvation

W jednej ze scen Wojny bez granic Thanos usprawiedliwia swój plan zabicia połowy wszechświata stwierdzając, że to mała cena za wybawienie. Kadr z tej sceny wraz z cytatem kilka miesięcy po premierze po raz pierwszy został użyty jako mem, co chętnie podchwycili internauci, zawsze dodając oczywiście odpowiedni dopisek – zdarzały się tak wymyślne, jak np. „kiedy znajdujesz „Avengers: Koniec gry” w 1080p, ale napisy są po chińsku, więc uczysz się chińskiego w dwa dni”, lub:


What Did It Cost? Everything

Kolejny (i bynajmniej nie ostatni) mem z Thanosem. Tym razem nawiązujący do sceny w której tytan po pstryknięciu palcem przenosi się do tzw. Soul World i spotyka młodą Gamorę. Ta pyta go, czy wykonał swoją misję i ile to kosztowało, na co Thanos odpowiada, że wszystko. Ta wymiana zdań także posłużyła internautom jako sposób na zobrazowanie przeróżnych, nieraz mocno abstrakcyjnych sytuacji wykraczających tylko poza MCU, a wykorzystujących także inne postaci popkultury.


Let Me Guess, Your Home?

Gdy Thanos przybywa na Tytana, jego rodzinną planetę, Doktor Strange zagaduje go, pytając, czy to jego dom. Antagonista odpowiada, że niegdyś tak i że był piękny, wizualizując za nim Tytan w czasach świetności. Ta scena posłużyła użytkownikom za materiał do modyfikacji wykorzystujących inne wytwory popkultury, w tym np. Shreka, gdzie zamiast obcej planety mamy bagno tytułowego bohatera:


I’m Sorry Little One

I jeszcze jeden Thanos, tym razem ze sceny, w której przeprasza Gamorę za to, że za chwilę poświęci jej życie aby zdobyć Kamień Duszy. „I’m sorry, little one” – to słynne wśród internautów i fanów MCU zdanie zostało memem, który podsumować ma sytuację, gdy przykro nam, że musimy zrobić coś wbrew naszej woli.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA