search
REKLAMA
Zestawienie

Słynne MEMY z filmów kinowego uniwersum MARVELA

MCU – szczególnie dwie ostatnie części “Avengers” – zainspirowało powstanie wielu memów.

Łukasz Budnik

21 maja 2021

REKLAMA

Kilka miesięcy temu w serii poświęconej memom stworzonym na podstawie popularnych produkcji pisaliśmy o tych, które powstały dzięki scenom z Avengers: Wojny bez granic oraz Avengers: Końca gry. Dziś przedstawiamy swoiste uzupełnienie tamtej odsłony, dodając jeszcze kilka memów z Końca gry i uzupełniając je o te na bazie starszych filmów z MCU. 

Tradycyjnie znajdziecie tu genezę danego mema oraz jego przykład – jeden z wielu.

Tutaj znajdziecie poprzednią odsłonę memów z Avengers.

These Are Confusing Times

Gdy pierwszy raz w Avengers: Końcu gry widzimy Hulka, okazuje się, że Bannerowi udało się połączyć fizyczność swojego alter ego z własnym umysłem. Zdziwienie bohaterów Banner komentuje słowami „These are confusing times”. Stały się one podstawą mema, w którym żartobliwie podsumowuje się nieprzewidziane i zagmatwane sytuacje. Pierwszy raz użyto tego wzoru w maju 2019 roku na portalu Reddit.


I Don’t Even Know Who You Are

Gdy Wanda Maximoff zostaje przywrócona do życia i staje naprzeciw Thanosa podczas bitwy, mówi mu, że odebrał jej wszystko (z jej perspektywy minął zaledwie moment od chwili, gdy tytan zabił Visiona). W związku z tym, że Wanda ma do czynienia z Thanosem z przeszłości, słyszy w odpowiedzi, że ten nawet nie wie, kim jest bohaterka („I don’t even know who you are”). Cytat ten stał się kanwą mema, w którym w żartobliwy sposób komentowane są rozmaite sytuacje z życia (na przykład spotkania z dalszą rodziną, której praktycznie nie znamy).


Perhaps I Treated You Too Harshly

Kolejny mem związany z Thanosem, tym razem ze sceny, w której Avengers dopadają go w miejscu jego ukrycia. W czasie tej interakcji Thanos się zwraca do Nebuli, stwierdzając, że może traktował ją zbyt surowo. Kwestia „Perhaps I treated you too harshly” zaczęła być używana na Reddit jako mem nawiązujący do sytuacji, w których nie docenialiśmy tego, co mieliśmy (na przykład roku 2019).


Gone, Reduced To Atoms

Z tej samej sceny pochodzi też kwestia „Gone, reduced to atoms” odnosząca się do tego, co stało się z Kamieniami Nieskończoności. Reddit nie odpuścił i temu cytatowi, także tworząc z niego mem i wykorzystując na przykład w ramach komentarza do tego, gdzie podczas prania zapodziała się brakująca skarpetka.


I Used The Stones To Destroy The Stones

Thanos wyrasta na prawdziwego króla memów – to już czwarty z jego udziałem, w dodatku trzeci (!) pochodzący z tej samej sceny. Tym razem na warsztat wzięto jego stwierdzenie, że użył Kamieni, aby zniszczyć Kamienie. W sieci kwestią tą zaczęto podsumowywać przykładowe sytuacje, takie jak zamknięcie menedżera zadań za pomocą menedżera zadań lub pobranie Google Chrome za pomocą przeglądarki Internet Explorer.


You Can’t Defeat Me

W finałowej walce z Helą w Thor: Ragnarok ta stwierdza, że Thor nie może jej pokonać. Bohater przytakuje, dodając jednocześnie, że „on może” – ma tu na myśli Surtura. który chwilę później w widowiskowy sposób pojawia się na ekranie. Tych kilka kadrów i cytatów zainspirowało internautów do tego, by stały się podstawą ilustracji różnych sytuacji – czy to historycznych relacji między państwami, czy walki z nałogami.


Now This is An Avengers Level Threat

W filmie Spider-Man: Daleko od domu Mysterio pragnie pokazać światu, że może zmierzyć się z sytuacją godną reakcji grupy Avengers. Swój własny atak na Tower Bridge w Londynie komentuje słowami „Now this is an Avengers level threat”. Kwestia taka stała się podstawą mema, który (nierzadko ironicznie) komentuje wybrane sytuacje lub zdjęcia. Przykład poniżej.


Spider-Man Explaining to Zendaya

Nieco inna sytuacja, bo w tym przypadku podstawą mema jest zakulisowe zdjęcie z Tomem Hollandem w roli Spider-Mana oraz Zendayą, która patrzy w obiektyw z charakterystyczną miną. Zdjęcie to zostało wykorzystane aby zilustrować sytuację, w których coś lub ktoś reaguje w dany na sposób na nasze słowa albo zachowania. Po raz pierwszy takiego mema stworzono w 2019 roku przy okazji planowego rajdu na Strefę 51.


Captain America Elevator Fight Dad Joke

Lubicie tzw. „dad jokes”? Okazuje się, że te niewyrafinowane żarty da się powiązać także z MCU – słynną scenę z filmu Kapitan Ameryki: Zimowy żołnierz wykorzystano, aby zaprezentować takie właśnie dowcipy. Sytuacyjnie opowiada je Steve Rogers, a w odpowiedzi zostaje zaatakowany przecz członków organizacji HYDRA.


Agnes Harkness Winking

Na koniec świeży mem powstały na podstawie serialu WandaVision, pierwszej tego typu produkcji MCU. Bohaterką obrazka jest Agnes, grana przez Kathryn Hahn, przymykająca oko w specyficzny, przesadzony sposób. Mem służy jako reakcja na oczywiste kłamstwa lub kiepsko strzeżony sekret.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA