search
REKLAMA
Znalezione w sieci

JOKER Joaquina Phoenixa wyśmiany w komiksie o Spider-Manie

Łukasz Budnik

26 czerwca 2020

REKLAMA

Jednym z zarzutów kierowanych w stronę Jokera Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej było to, że w pusty i nieodkrywczy sposób przedstawił chorobę psychiczną. W ostatnim numerze komiksu Spider-Ham (jednej z inkarnacji Spider-Mana znanej też z filmu Spider-Man Uniwersum) twórcy postanowili wykpić film Phillipsa.

W komiksie Spider-Ham i jego towarzysze zostają porwani przez antagonistę Mojo, który kontroluje ich i nakazuje odgrywać parodie różnych postaci. Wśród uprowadzonych jest także  Spider-Man. Postać pojawia się ubrana w garnitur i z twarzą pomalowaną na wzór swojej maski. Mojo komentuje:

Mogę go użyć do zagłębienia dojrzałych motywów jak przemoc i choroby psychiczne. Nie mam pojęcia, co chcę o nich powiedzieć, ale wciąż – super.

Później, gdy bohaterowie walczą z Mojo, stylizowany na Jokera Spider-Man zdaje się tego nie zauważać i tańczy na pierwszym planie (parodiując scenę na schodach z Jokera). Na końcu powtarza też gest z robieniem sobie uśmiechu poprzez rozszerzanie ust palcami. Poniżej fragmenty komiksu:

Uważacie, że to celna parodia tej postaci?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA