search
REKLAMA
Biografie ludzi filmu

JASON MOMOA. 40-latek o uśmiechu chłopca

Agnieszka Stasiowska

1 sierpnia 2019

REKLAMA

Znany z ról posępnego Khala Drogo i walecznego Aquamana aktor, reżyser, producent i model kończy dziś 40 lat. Dla fanek, których ma mnóstwo na całym świecie, jego osoba nie kryje żadnych tajemnic. Dla czytelników, którzy nie śledzą z zapartym tchem każdego ruchu przystojnego Jasona, przygotowaliśmy kilka ciekawostek.

Życie rodzinne

Z pewnością większość z was wie, że Jason Momoa jest mężem Lisy Bonet, znanej z The Cosby Show. Ale czy wiecie, od kiedy? Pomimo że są parą od ponad dziesięciu lat, na ślubnym kobiercu stanęli dopiero w 2017 roku. Są rodzicami dwójki dzieci – córki Loli Lolani (2007) i syna Nakoa-Wolfa Manakauapo Namakaeha (2008). Nie wiemy, jak do syna zwraca się Jason, ale Zoë Kravitz, jego pasierbica (córka Lisy Bonet ze związku z Lennym Kravitzem, znana z serii Niezgodna czy z Fantastycznych zwierząt) zdradziła, że do niej ojczym zwraca się per Zozo – ona zaś obdarzyła go czułym przezwiskiem Papabear. Wzruszające.

Baywatch: Hawaii

Wiadomo, że Jason grał w popularnym serialu o ratownikach w latach 1999-2001. Przyjął rolę Jasona Ioane i to właśnie ten moment był punktem zwrotnym w jego życiu. Pomimo że ta rola na długo zaszufladkowała go jako kolejną ładną buźkę bez talentu, to dzięki niej odkrył w sobie miłość do aktorstwa. W debiucie z pewnością pomógł mu nie tylko fakt, że sam urodził się i mieszkał na Hawajach, ale i to, że sam był ratownikiem Gulf Coast – i to jednym z najmłodszych i najlepszych w tym fachu. Że z pewnością najprzystojniejszym, wspominać nie trzeba.

Nie tylko imponująca klata

Jason jest bardzo wrażliwy na punkcie tego, jak się go postrzega. Nigdy nie chciał być jedynie ładnym chłopcem, który poza wyglądem niewiele ma do zaoferowania. Wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że w Iowa nauczono go używać rozumu – podczas nauki w koledżach w Iowa i Colorado studiował biologię morską i biologię przyrody. Gdyby nie trafił na plan filmowy, prawdopodobnie dzisiejszy Aquaman spędzałby jeszcze więcej czasu w wodzie. I kto wie, być może naprawdę opanowałby sztukę porozumiewania się z fauną oceanu.

Tatuaże

Jason lubi ozdabiać ciało rysunkami – nie, żeby dodatkowej ozdoby potrzebował… Jednym z najważniejszych tatuaży jest ten na jego lewym przedramieniu – dziewięć rzędów ciemnych trójkątów symbolizuje zęby rekina, który jest strażnikiem rodziny. Wiecie, taki Muszu, tylko na Hawajach. Oprócz tego półrękawka Momoa może pochwalić się też między innymi sympatycznym tekstem „etre toujours ivre” (w wolnym tłumaczeniu – być zawsze pijanym), który dzieli z przybraną córką, Zoë. To kolejny dowód na łączącą tych dwoje niezwykłą więź.

Buddyzm

Momoa to potężny mężczyzna, którego fizys wzbudza słuszny respekt. Mimo to, w odróżnieniu do swoich ekranowych kreacji, aktor jest – a przynajmniej stara się być – spokojnym człowiekiem w życiu prywatnym. Pomaga mu w tym buddyzm, według zasad którego żyje i który praktykuje, oddając się codziennym medytacjom. Jason, jako duch niespokojny, wiele podróżował – odwiedził między innymi Paryż, gdzie spędzał czas na nauce malarstwa. W swoich wyprawach zahaczył także o Tybet, gdzie odkrył buddyzm i zaczął studiować jego nauki. Dziś uważa tę właśnie wyprawę za podróż życia, nie tylko w sensie fizycznym, ale i duchowym.

Agnieszka Stasiowska

Agnieszka Stasiowska

W filmie szuka różnych wrażeń, dlatego nie zamyka się na żaden gatunek. Uważa, że każdy film ma swojego odbiorcę i kiedy nie przemawia do niej, na pewno trafi w inne, bardziej skłonne ku niemu serce.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA