search
REKLAMA
News

Fani STAR WARS zachwycili się szczegółem dotyczącym śmierci Kenobiego w filmie Lucasa

Pewien detal z oryginalnych “Star Wars” wzbudził uznanie fanów.

Łukasz Budnik

1 sierpnia 2023

REKLAMA

Walka Obi-Wana Kenobiego i Dartha Vadera w czwartym epizodzie Sagi to jeden z jej najsłynniejszych fragmentów. Dawni uczeń i mistrz spotykają się po raz pierwszy od 19 lat, kiedy to stoczyli inny pojedynek, będący punktem kulminacyjnym Zemsty Sithów. Jak pamiętamy, na końcu walki z czwartej części Vader uderza Obi-Wana mieczem, ten jednak znika, łącząc się z Mocą. Swego czasu na Twitterze rozpoczęła się dyskusja na temat tej sceny, kiedy jeden z fanów Gwiezdnych wojen wspomniał o pewnym przeoczonym przez niektórych szczególe. 

Na profilu Lite The Spark pojawiła się wówczas wzmianka o tym, że ostatnie, co widzi Obi-Wan przed połączeniem się z Mocą to Luke i Leia – wspólnie, po raz pierwszy od czasu narodzin 19 lat wcześniej. Warto zauważyć, że podczas realizacji Nowej nadziei George Lucas prawdopodobnie nie miał jeszcze opracowanej całej fabuły (łącznie z tym, że Vader to ojciec rodzeństwa), a szczegół ten wpisał się po prostu w całą historię i nabrał dodatkowego znaczenia w kontekście sagi. Jak pamiętamy, Kenobi był obecny przy narodzinach Luke’a i Lei oraz pomógł opracować plan ukrycia ich przed Imperium. Tak czy inaczej, fani na Twitterze nie kryją zachwytu, także z powodu aktorstwa sir Aleca Guinnessa w rzeczonej scenie i jego pełnego satysfakcji spojrzenia.

Zwróciliście kiedyś uwagę na szczegół wspomniany przez fana? Dajcie znać!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA