search
REKLAMA
Zestawienie

Co oglądać w 2023 roku na Apple TV+? Oto 5 najważniejszych serialowych nowości

Apple TV+ ogłosiło serialowe premiery, które trafią na ekrany w pierwszej połowie 2023 roku.

Natalia Hluzow

22 stycznia 2023

Extrapolations
REKLAMA

Dobra passa Apple TV+ trwa. Fantastyczną jakość produkcji realizowanych dla platformy doceniają widzowie, krytycy, a także członkowie rozmaitych akademii przyznających nagrody w dziedzinie kina i telewizji. Przez dwa lata z rzędu serwis mógł pochwalić się najwyżej ocenianymi treściami wśród wszystkich platform streamingowych. I choć HBO trzeba pogratulować bardzo mocnego wejścia w 2023 rok, lista serialowych nowości pozwala zakładać, że Apple powtórzy swój sukces.

W pierwszej połowie 2023 roku powróci m.in. obsypany nagrodami Ted LassoPojawi się też kilkanaście nowych seriali, w których zobaczymy m.in. Harrisona Forda, Meryl Streep, Edwarda Nortona, Vincenta Cassela czy Evę Green. Opowiedzą o psychologii, ekologii, polityce, miłości, namiętności i kolonizacji kosmosu. Wybraliśmy 5 tytułów, które mają szansę zawojować telewizję A.D. 2023.

1. SHRINKING

Współtwórcy Teda Lasso, Bill Lawrence i Brett Goldstein (Roy Kent), postanowili zejść z boiska i łącząc siły z Jasonem Segelem (Jak poznałem waszą matkę), stworzyć komediowy serial o pogrążonym w żalu psychoterapeucie, który pewnego dnia porzuca zasady, etykę zawodową i… zaczyna mówić klientom to, co naprawdę myśli. Rozpoczyna to lawinę zmian nie tylko w życiu jego podopiecznych, ale także w jego własnym.

Żartowanie z terapii w świecie, gdzie ludzie wstydzą się prosić o pomoc psychologów i nie widzą różnicy między plotkami z koleżanką a wizytą u specjalisty, jest dość ryzykowną sprawą. Jednak po tym, co zobaczyliśmy w Tedzie Lasso, można mieć nadzieję, że twórcy i tym razem podejdą do tematu z dużym wyczuciem i że Shrinking przyniesie znacznie więcej pożytku niż szkody. Zwiastun sugeruje, że będzie to ciepła, zabawna i pełna pozytywnego przekazu opowieść o zagubionym mężczyźnie, który na nowo odkrywa smak życia. Jeśli to wciąż za mało, by przekonać was do obejrzenia tego serialu, być może skusi was fakt, że obok Segela występuje tu Harrison Ford w jednej ze swoich pierwszych w życiu (!) serialowych ról.

PREMIERA: 27 stycznia 2023

2. HELLO TOMORROW!

Mad Men spotyka Zagubionych w kosmosie. W serialu Billy’ego Crudupa (The Morning Show) kosmiczna, futurystyczna tematyka zostaje ubrana w zachwycający retro kostium, tworząc intrygującą historię jednocześnie o przeszłości i przyszłości. Główny bohater, w którego wciela się sam Crudup, jest jednym z komiwojażerów, handlujących nieruchomościami w przestrzeni kosmicznej. Jego talent i wiara w lepsze jutro inspirują zarówno klientów, jak i współpracowników. Szybko okazuje się jednak, że sen, którym żyje i który sprzedaje innym, nie jest tak piękny, jak mu się zdaje.

Tajemnicza fabuła, niepokojący klimat i nieoczywiste połączenie retro stylistyki z futurystyczną tematyką, sugeruje, że Hello Tomorrow! może zapełnić lukę, jaką zostawiło po sobie Rozdzielenie.

PREMIERA: 17 lutego 2023

3. LIAISON

Napięcie, akcja, szpiegostwo, intrygi polityczne, wielka namiętność i wystawiona na próbę miłość – wszystko to znajdziemy w pierwszym (częściowo) francuskojęzycznym serialu Apple TV+. Znajdziemy w nim także wyśmienite aktorstwo, bo główne role w Liaison grają Vincent Cassel i Eva Green. Jeśli lubicie thrillery szpiegowskie, w których toczy się gra o najwyższą stawkę, nie możecie pominąć tej produkcji w swoich tegorocznych serialowych planach.

PREMIERA: 24 lutego 2023

apple tv+ seriale 2023

4. EXTRAPOLATIONS

Meryl Streep, Sienna Miller, Kit Harington, Edward Norton, Diane Lane, Gemma Chan, David Schwimmer, Keri Russell, Marion Cotillard, Forest Whitaker, Tobey Maguire – to tylko początek listy gwiazd, które będziemy podziwiać w Extrapolations. A serial Scotta Z. Burnsa (Raport 2019) warto oglądać nie tylko dla obsady! Jego nowe dzieło opowie o niedalekiej przyszłości, w której ludzkość musi mierzyć się z konsekwencjami drastycznych zmian klimatu. Będziemy śledzić osiem przeplatających się historii o codziennych wyborach bardziej lub mniej zwykłych ludzi, od których zależy los naszej planety.

PREMIERA: 17 marca 2023

Extrapolations

5. JANE

Jane to serial, który podobnie jak Extrapolations skupi się na ekologii. O istotnych sprawach opowie jednak w zupełnie inny sposób, bo dziecięcym językiem, by zainspirować najmłodsze pokolenie. Oparty na pracy dr Jane Goodall obraz przedstawi losy dziewięcioletniej, początkującej ekolożki, której misją jest ratowanie zagrożonych gatunków. Z pomocą swojej nieograniczonej wyobraźni tytułowa bohaterka wyrusza w baśniową podróż po całym świecie, by zrealizować swój cel.

W roli Jane zobaczymy Avę Louise Murchison (Reacher). Na ekranie partnerować jej będą Mason Blomberg, Tamara Almeida i Dan Abramovici.

PREMIERA: 14 kwietnia 2023

jane

Lubicie seriale Apple TV+? Planujecie oglądać któryś z powyższych?

Natalia Hluzow

Natalia Hluzow

Miłośniczka twórczości Tarantino, Nolana, Waititiego, kina superhero i serialu „The Office” (US!) wychowana na „Władcy pierścieni” i „Zabójczej broni”. Za synonimy filmowego arcydzieła uważa „Fight Club”, „Bękarty wojny” i „Incepcję”. Jej najnowszą miłością jest „Batman” Matta Reevesa. Na przekór stereotypom dotyczącym osób po szkołach filmowych, ponad wszystko kocha kino mainstreamowe i wszelkie toczące się w jego ramach gry intertekstualne. Nienawidzi wydumanych dialogów, papierowych postaci i kiedy twórcy wątpią w inteligencję widza.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA