search
REKLAMA
News

Chewbacca mógł być torturowany przez Kylo Rena w STAR WARS. Grafiki koncepcyjne z usuniętej sceny

Nakręcono scenę, która ostatecznie nie trafiła do filmu.

Łukasz Budnik

31 sierpnia 2023

REKLAMA

Skywalker. Odrodzenie, ostatnia część głównej sagi Star Wars, okazała się rozczarowaniem dla wielu widzów, którzy krytykowali scenariusz widowiska i fakt, że twórcy wyraźnie nie mieli pomysłu na zamknięcie serii. Nie jest tajemnicą, że wstępnie film miał wyglądać inaczej niż ostateczna wersja – okazuje się, że miała się w nim znaleźć także scena torturowania Chewbaki.

W kinowej wersji Chewbacca zostaje w pewnym momencie porwany, lecz już niedługo później wraca do swoich towarzyszy. Jak zdradził odtwórca roli Wookiego, Joonas Suotamo, nakręcono scenę, w której grany przez Adama Drivera Kylo Ren osobiście torturuje popularnego bohatera. W książce My Life as a Wookie Suotamo opisał scenę tortur jako bardzo intensywną i obciążająca, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Z relacji aktora wynika, że Driver wydobył z siebie prawdziwego potwora, także poza kamerami i nie rozmawiał z nikim między kolejnymi ujęciami. Suotamo przekonuje, że Driver był tak przekonujący, że wzbudzał prawdziwy strach. Fragment ostatecznie mógł okazać się zbyt mroczny.

Kylo Ren w wykonaniu Drivera pozostaje jednym z najbardziej cenionych elementów nowej trylogii, a wielu fanów wskazuje aktora jako najmocniejsze ogniwo w obsadzie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA