search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Była partnerka ROBERTA PATTINSONA mówi o rasistowskich atakach ze strony fanów aktora

Maria Grzybowska

28 stycznia 2021

REKLAMA

FKA twigs (właśc. Tahliah Debrett Barnett ) to wokalistka, autorka tekstów i piosenek, producentka i tancerka. Artystka i Robert Pattinson tworzyli parę przez trzy lata począwszy od roku 2014, a przez ostatnie dwa przed zerwaniem byli nawet zaręczeni. Ostanio podczas wywiadu Barnett zwierzyła się z rasistowskich ataków, jakich doświadczyła w sieci podczas swojego związku z aktorem.

W trakcie rozmowy w podcaście Grounded With Louis Theroux FKA twigs opowiedziała o tym, jak fani aktora nieustannie porównywali ją w mediach społecznościowych do małp, co spowodowało ogromny uszczerbek w jej pewności siebie.

To było naprawdę straszne i w tamtym czasie czułam, że nie mogę o tym mówić. On był ich białym księciem z bajki i myślę, że uważali, że powinien być z jakąś białą blondynką, a nie ze mną. Czego bym nie zrobiła, ludzie znajdowali zdjęcia małp i zestawiali ze mną robiącą to, co małpa. Powiedzmy, że gdybym miała na sobie czerwoną sukienkę, daliby małpę w czerwonej sukience lub gdybym jechała na rowerze, znaleźliby małpę na rowerze. Pamiętam, że miało to na mnie ogromny dysmorficzny wpływ przez około sześć miesięcy do roku. Za każdym razem, kiedy widziałam swoje zdjęcia myślałam, że wyglądam jak małpa i ludzie będą mówić, że wyglądam jak małpa, więc muszę się postarać to ukryć, inaczej będą mnie atakować.

FKA twigs
FKA twigs i Robert Pattinson

Artystka zapewniła jednak słuchaczy, że obecnie uwielbia swój wygląd i odzyskała pewność siebie. Twigs rozwinęła też kwestię – jak twierdzi – emocjonalnie wyczerpującego i pełnego przemocy związku z Shią LaBeoufem. W grudniu złożyła pozew przeciwko aktorowi, zarzucając mu „nieustanną przemoc”, która obejmowała pobicie podczas aktu seksualnego, napaść i szkody emocjonalne.

Cyberprzemoc pojawiła się na przełomie XX i XXI wieku wraz z rozpowszechnieniem Internetu i telefonów komórkowych. Obecnie jest na tyle rozpowszechniona, że spowszedniała i sam termin zdaje się powoli wychodzić z użycia, a co za tym idzie świadomość szkodliwości takich zachowań się zmniejsza. “Cyberprzemoc” ustępuje określeniom takim jak “hejter” czy “trolling”, które przez swój potoczny wydźwięk legitymizują jej istnienie w cyfrowym społeczeństwie.

Jeżeli twórczość FKA twigs nie jest wam znana, poniżej możecie zapoznać się z jednym z jej utworów.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA