search
REKLAMA
Zestawienie

Aktorzy IDENTYCZNI jak POSTACIE FIKCYJNE, które grali

Agnieszka Stasiowska

20 grudnia 2018

REKLAMA

Niedawno prezentowaliśmy wam zestawienie aktorów uderzająco podobnych do prawdziwych osób, które grali. W komentarzu pod tekstem pojawił się Gérard Depardieu w roli Obelixa. Dowcip mnie rozbawił i postanowiłam iść za ciosem – przed wami zatem zestawienie aktorów wyjątkowo podobnych do postaci fikcyjnych, które odtwarzali na ekranie.

Gérard Depardieu jako Obelix (seria Asterix i Obelix)

Przywołany na wstępie, niechże otworzy stawkę. Owszem, przyznać należy, że charakteryzatorzy napracowali się przy postaci potężnego Gala ładnie, ale Depardieu stanowił wdzięczny budulec. Jego fizjonomia z charakterystycznym nosem, postawa daleka od mikrej i naturalna zamaszystość gestów – toż to cały Obelix! Lepszego wymarzyć sobie trudno.

Anjelica Huston jako Morticia Addams (Rodzina Addamsów, Rodzina Addamsów 2)

Gdyby mi ktoś powiedział, że pani Huston na co dzień unika słońca i snuje się po swojej rezydencji w czarnych szatach, odcinając główki kwiatom, uwierzyłabym bez trudu. Anjelica wbrew swojemu anielskiemu imieniu urodę ma niezaprzeczalnie demoniczną. Dodajmy do tego kamienny spokój oblicza i trumiennie głęboki głos i już wiadomo, co czyni ją Morticią doskonałą.

Hugh Jackman jako Wolverine (seria X-Men)

Kiedy świat obiegła wiadomość o tym wyborze obsadowym, wśród fanów komiksowej postaci Rosomaka zawrzało. Dziś o tym fermencie mało kto pamięta, bo Jackman JEST Loganem. Nawet jeśli uczepimy się rozmiarów, nawet jeśli charakterystyczna dla Wolverine’a fryzurka gdzieś w trakcie tej wieloletniej przygody przepadła, nawet jeśli Jackman nigdy nie wbił się w żółto-niebieski kostium – właśnie tak Logan wyglądać powinien i zawsze wyglądać już będzie.

Agnieszka Stasiowska

Agnieszka Stasiowska

W filmie szuka różnych wrażeń, dlatego nie zamyka się na żaden gatunek. Uważa, że każdy film ma swojego odbiorcę i kiedy nie przemawia do niej, na pewno trafi w inne, bardziej skłonne ku niemu serce.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA