search
REKLAMA
News

Spin-off JOHNA WICKA ma już reżysera. O czym opowie film?

Łukasz Budnik

9 października 2019

JW Ballerina
REKLAMA

Studio Lionsgate wykorzystuje ogromny sukces serii John Wick i bierze się za rozszerzanie świata przedstawionego w filmach z Keanu Reevesem. Pierwszym spin-offem filmów o Wicku ma być Ballerina. Wybrano już reżysera – został nim Len Wiseman, odpowiedzialny za Underworld

Film powstanie na podstawie scenariusza Shaya Hattena. Twórca napisał skrypt już w 2017 roku, a Lionsgate nabyło go z myślą wpisania przedstawionych wydarzeń we własne uniwersum. Historia opowie o młodej balerinie, która pragnie zemścić się na tych, którzy są odpowiedzialni za śmierć jej rodziny. Postać ta pojawiła się już ponoć w trzeciej części Johna Wicka, gdy mężczyzna odwiedził postać graną przez Anjelicę Huston.

Ostatnim filmowym projektem Lena Wisemana był remake Pamięci absolutnej – od tamtej pory pracował przy serialach telewizyjnych. Producentami spin-offu mają zostać Chad Stahelski, reżyser głównej serii, oraz sam Keanu Reeves. Data premiery nie została jeszcze podana. Poza Balleriną studio pracuje też nad czwartą częścią Johna Wicka, która trafi do kin w 2021 roku. Powstaje również serial The Continental opowiadający o znanym z filmów hotelu.

Interesuje was nadchodzący spin-off?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA