search
REKLAMA
Wywiad

CAŁY TEN SEKS. „Zrobiliśmy śmieszną komedię”. Rozmawiamy z Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim

Czy „Cały ten seks” dowodzi, że polska komedia wychodzi z kryzysu i zmieni dialog o seksie w Polsce? Zapraszamy do seansu naszych wywiadów z Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim.

Martyna Janasik

22 listopada 2023

REKLAMA

Czy Cały ten seks dowodzi, że polska komedia wychodzi z kryzysu? Czy ta pierwsza polska komedia od Amazon Prime może zmienić polski dialog społeczny o seksie? Na te inne pytania Martynie Janasik odpowiedzieli Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, członkowie obsady filmu Cały ten seks.

CAŁY TEN SEKS. Komedia, jakiej dawno nie było

Cały ten seks to komedia o sześciu parach i ich łóżkowych fantazjach oraz próbach ich spełnienia. Opowieść o nieporozumieniach wynikających z braku komunikacji i niechęci do rozmów na temat fantazji seksualnych. Film zabawny, ale prowokujący do myślenia. Produkcja niosąca za sobą potencjał zmiany sposobu rozmowy społecznej o seksie i potrzebach w związku w Polsce. Jak świetnie ujął to Kuba Wojewódzki, Cały ten seks to „popkulturowa terapia”, dzięki której można przestać się bać tematów tabu i stać się dużo lepszym partnerem w związku. Przy okazji to też jedna z lepszych polskich komedii od lat. Czy tak samo widzą Cały ten seks grający w nim aktorzy? O filmie Martyna Janasik porozmawiała z Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim.

CAŁY TEN SEKS udowadnia, że polska komedia wychodzi z kryzysu? Rozmawiamy z Katarzyną Warnke, filmową Zosią

Cały ten seks to opowieść o parach zmagających się z szeregiem wyzwań na różnych etapach związku. Jedna z nich to Artur i Zosia. Małżeństwo na skraju rozwodu. Artur (Michał Czernecki) jest seksuologiem, który wiele już słyszał w swoim gabinecie. Zapomniał jednak, że gabinetowe porady tyczą się również jego małżeństwa z Zofią (Katarzyna Warnke), która ucieka w fantazję o Marku (Piotr Stramowski). Z kolei Zofia nawet nie sili się już na otwarty dialog z Arturem. O problemach w komunikacji, potrzebach seksualnych kobiet i o tym, czy Cały ten seks dowodzi, że polska komedia wychodzi z kryzysu, Martyna Janasik rozmawia z Katarzyną Warnke.

Co może zostać w nas po seansie filmu CAŁY TEN SEKS? Odpowiada nam Piotr Stramowski

Rzadko można zobaczyć Piotra Stramowskiego w komediach. Chociażby dlatego warto pochylić się na chwilę nad jego postacią. Życie Marka staje na głowie, gdy jego partnerka prosi go, by ją zgwałcił. Mężczyzna, choć sobie tego nie wyobraża, stara się sprostać jej oczekiwaniom. Dlaczego nie mówi „nie”, skoro tak naprawdę nie chce spełnić tej fantazji? O tym i innych kwestiach Martyna Janasik rozmawia z Piotrem Stramowskim.

 

CAŁY TEN SEKS dostępny na Amazon Prime od 10 listopada. 

Martyna Janasik

Martyna Janasik

Kulturoznawczyni i autorka tekstów. Miłośniczka jedzenia, kina i sportu. Pewnie dlatego jedne z jej ulubionych filmów to "Rocky" i "Julie i Julia". Zawsze chciała pisać, więc pisać będzie już zawsze. W wolnych chwilach uwielbia oglądać filmy i tenis ziemny.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA