search
REKLAMA
News

Z THE ROOM do kosmosu. TOMMY WISEAU w pilocie serialu animowanego

Łukasz Budnik

1 lipca 2019

REKLAMA

The Room Tommy’ego Wiseau uznawany jest dziś za jeden z najgorszych filmów w historii. Mimo to ma rzesze wiernych fanów, którzy na pamięć znają kultowe sceny i dialogi, wspomnienia odświeżając na specjalnych pokazach filmu (również w Polsce były ku temu okazje, między innymi podczas zeszłorocznej edycji Octopus Film Festival, gdzie dialogi czytała na żywo Krystyna Czubówna).

Wiseau i jego przyjaciel, Greg Sestero (wcielający się w The Room w rolę Marka), stali się z czasem prawdziwymi gwiazdami. Dwa lata temu James Franco zrealizował film o kulisach realizacji The Rooma sami panowie wspólnie występują w kolejnych projektach. Kolejnym jest animacja SpaceWorld, której pilot trafił na YouTube.

Wiseau użycza głos (i aparycję) głównemu bohaterowi, łowcy nagród imieniem TX. Bohater przemierza odległe zakątki kosmosu w poszukiwaniu swojej rodzinnej planety, lecz niestety nie wie zupełnie nic na jej temat. Sestero wciela się w Drogola, arcywroga TX.

Sami twórcy określają SpaceWorld jako serię, która pozwala sobie na bycie całkowicie głupią. Wierzymy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA