search
REKLAMA
News

Trwają prace nad szóstym sezonem CZARNEGO LUSTRA, popularnej antologii science fiction

Ostatni sezon “Czarnego lustra” oglądaliśmy w 2019 roku.

Łukasz Budnik

16 maja 2022

Black Mirror 1 1
REKLAMA

“Variety” poinformowało, że w przygotowaniu jest szósty sezon serialu Black Mirror, znanego u nas jako Czarne lustro. Produkcja zadebiutowała w 2011 roku na brytyjskim kanale Channel 4, a w 2015 roku prawa do niej zakupił Netflix.  

Stworzony przez Charliego Brookera serial w satyryczny sposób skupia się na tematach, które dotyczą społeczeństwa, ze szczególnym naciskiem na rozwój nowych technologii. Serial stanowi antologię; każdy odcinek opowiada zamkniętą historię. Ostatni dotychczas sezon ukazał się w 2019 roku i składał się z trzech odcinków. W 2018 roku powstał także interaktywny film pełnometrażowy.

Szczegóły na temat szóstego sezonu nie zostały jeszcze ujawnione, ale z zapowiedzi wynika, że twórcy chcą postawić nacisk na to, by każdy z odcinków przypominał film kinowy w większym stopniu niż poprzednie odsłony i tak właśnie był traktowany. Na ten moment nie mamy informacji na temat obsady; w poprzednich sezonach pojawiały się takie gwiazdy, jak Hayley Atwell, Daniel Kaluuya, Jon Hamm, Miley Cyrus, Jesse Plemons, Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Jodie Whittaker, Domnhall Gleeson czy Bryce Dallas Howard.

black mirror

Na początku pandemii wydawało się, że następny sezon Black Mirror może nie powstać; Charlie Brooker sugerował, że w związku z sytuacją na świecie widzowie nie będą gotowi na kolejne odcinki serialu (które często mają wydźwięk pesymistyczny). Wygląda na to, że twórca zmienił swoje nastawienie. Czekamy na dalsze szczegóły.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA