search
REKLAMA
News

Syn reżysera oryginalnej ŚNIEŻKI komentuje remake z Rachel Zegler. “Tata przewraca się w grobie”

Nowa “Śnieżka” już teraz wzbudza kontrowersje.

Łukasz Budnik

19 sierpnia 2023

REKLAMA

Na 2024 rok zaplanowana jest premiera kolejnej aktorskiej wersji animacji Disneya – tym Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, pierwszego pełnometrażowego filmu w dorobku studia, który trafił na ekrany kin w 1937 roku i stał się dużym sukcesem. Nowy film wyreżyserował Marc Webb. Główną rolę Śnieżki gra Rachel Zegler, a w Złą Królową wciela się Gal Gadot.

Nadchodząca adaptacja ma rozwijać historię znaną z oryginalnej animacji. Nowe piosenki do filmu napisali Benj Pasek i Justin Paul, którzy stali też za utworami m.in. do La La Land oraz Króla rozrywki. Scenariusz stworzyły Erin Cressida Wilson oraz Greta Gerwig. Obsadzenie Zegler w roli Śnieżki nie obyło się bez kontrowersji ze względu na latynoskie pochodzenie aktorki, jak również jej komentarze na temat tego, że w remake’u Śnieżka będzie silniejszą postacią i nie będzie czekać na księcia, które przez niektórych zostały wzięte za lekceważące wobec oryginału. Bez echa nie przeszedł też fakt, że w filmie zobaczymy zróżnicowaną grupę, która ma zastąpić krasnoludki z animacji.

Teraz na temat nowej Śnieżki wypowiedział się syn reżysera animowanego filmu, Davida Handa. Oto jego komentarz:

To zupełnie inny koncept i nie zgadzam się z nim. Wiem, że mój tata i Walt także by się nie zgadzali. Uważam, że to hańba, że Disney próbuje zrobić coś nowego używając czegoś, co było wcześniej wielkim sukcesem. Są teraz tacy radykalni. Zmieniają historie, zmieniają proces myślowy bohaterów. Tworzą nowe rzeczy, które są “woke”, a mi to w ogóle nie pasuje. Uważam, że to obraźliwe, co zrobili z klasycznymi filmami. Zero w tym szacunku do oryginalnych twórców. Myślę, że Walt i mój tata przewracają się w grobie.

Wcześniej kontrowersje wzbudziła także Mała Syrenka, głównie ze względu na fakt, że w głównej roli obsadzono czarnoskórą Halle Bailey.

Snow White zadebiutuje 22 marca 2024. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA