search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON po raz pierwszy mówi o zostaniu Batmanem

Łukasz Budnik

4 września 2019

robert pattinson
REKLAMA

Informacja, że w The Batman Matta Reevesa tytułowego bohatera zagra Robert Pattinson, wywołała niemałe poruszenie w sieci. Wielu fanów tej słynnej postaci wyrażało niezadowolenie z takiego wyboru, a niektórzy – oczywiście! – niedługo później tworzyli już petycję o usunięcie Pattinsona z obsady. Do tej pory sam aktor nie wypowiadał się na temat nowej roli, ostatnio udzielił jednak wywiadu portalowi Variety i poruszył tę kwestię.

Okazuje się, że według aktora reakcja widzów wcale nie była tak zła, jak mógłby wcześniej przypuszczać.

Szczerze mówiąc, była dużo mniej jadowita niż się spodziewałem. To nawet lepsza zabawa, gdy nie ma wobec ciebie większych oczekiwań.

Cosmopolis

Pattinson od zawsze był fanem postaci Batmana, czego nie mógłby powiedzieć o żadnym innym superbohaterze. W Nietoperzu fascynuje go fakt, że właściwie nie ma on żadnych nadnaturalnych mocy. To sam aktor starał się o spotkanie z Reevesem – na umówioną rozmowę przyszedł zaopatrzony w notatki, choć nie wiedział nic na temat scenariusza filmu. Niepokojem napawał go fakt, że wieści o spotkaniu rozeszły się po sieci – bał się, że to zmniejszy jego szansę na otrzymanie roli. Tak się jednak nie stało i w końcu doszło do przymiarki kostiumu.

To może być najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłem w karierze. Pamiętam, że założyłem go i powiedziałem do Matta: “czuję się odmieniony”, na co on odpowiedział: “na to bym liczył – jesteś w końcu w kostiumie Batmana!”. Rzeczywiście, od razu czujesz się potężny. Nieco upokarzający jest natomiast sam proces ubierania – masz piątkę ludzi, którzy próbują cię w coś wcisnąć. Po założeniu kostiumu czujesz się silny, choć wcześniej ktoś upychał twój tyłek w nogawki.

Premiera The Batman zaplanowana została na czerwiec 2021 roku. Poza Pattinsonem nie potwierdzono jeszcze żadnego członka obsady, nie wiadomo też, jakie postaci z bogatej galerii przeciwników Batmana zobaczymy tym razem na ekranie. Być może więcej informacji zacznie pojawiać się po rozpoczęciu zdjęć. Co ciekawe, według dziennikarza Variety Pattinson powiedział podczas wywiadu coś na temat Jokera z Joaquinem Phoenixem, poprosił jednak, by nie zostało to uwzględnione – czyżby wiedział coś na temat crossovera?

Pattinson w tym momencie pracuje również nad filmem Tenet – najnowszym dziełem Christophera Nolana.

Czekacie na The Batman?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA