search
REKLAMA
News

ROBBIE COLTRANE wspominany przez kolejne gwiazdy “Harry’ego Pottera”, w tym przez Emmę Watson

Robbie Coltrane zmarł wczoraj.

Łukasz Budnik

15 października 2022

coltrane watson
REKLAMA

Wczoraj zmarł Robbie Coltrane, który podbił serca fanów Harry’ego Pottera rolą Hagrida. Niedługo po tym, jak do sieci trafiła informacja o jego śmierci, upamiętnili go J.K. Rowling i Daniel Radcliffe (o czym pisaliśmy tutaj), a z czasem do sieci trafiły kolejne komentarze gwiazd filmów o młodym czarodzieju.

Głos zabrała Emma Watson, która na swoim Instastory napisała:

Robbie był jak najfajniejszy wujek, ale przede wszystkim troszczył się o mnie i był empatyczny, zarówno gdy byłam dzieckiem, jak i dorosłą. Jego talent był ogromny, więc ma sens, grał olbrzyma – swoją wspaniałością mógł zapełnić każdą przestrzeń. Robbie, jeśli kiedyś będę mogła być dla kogoś na planie tak uprzejma, jak ty dla mnie, zrobię to na twoją cześć. Uwielbiam cię i podziwiam. Będę tęsknić za tym, jak byłeś uroczy, za twoimi ksywkami, ciepłem, śmiechem i przytuleniami. Sprawiłeś, że byliśmy rodziną. Wiedz, że ty byłeś naszą.

Hagrid

Bonnie Wright (ekranowa Ginny) dodała, że Coltrane wspaniale zagrał ciepło i bezwarunkową miłość Hagrida i że zawsze traktował wszystkich jak profesjonalistów, co wzmacniało ich pewność siebie. Podziękowała mu też za wszystkie uśmiechy. Tom Felton (Draco Malfoy) wspomniał kręcenie scen w Zakazanym Lesie w pierwszej części, gdy Coltrane zajął się wszystkimi i sprawił, że się uśmiechali. Nazwał go przyjaznym olbrzymem nie tylko na ekranie, ale i w życiu – nawet bardziej. Matthew Lewis (Neville) także zaznaczył, że Coltrane zawsze dawał wszystkim uśmiech i że nie przejmował się. Bliźniacy Oliver i James Phelps (Fred i George) opowiedzieli, że aktor wzmacniał ich słowami nie tylko na planie, lecz także na premierze pierwszej części i że prowadzili przez lata rozmowy o historii i podróżach.

Robbie Coltrane zmarł w wieku 72 lat.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA