Reżyserka WONDER WOMAN mówi o tym, dlaczego nie wyreżyserowała drugiej części THORA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Thor: Mroczny świat, druga część solowych przygód bohatera granego przez Chrisa Hemswortha, przez wielu fanów MCU uważana jest za najgorszą odsłonę uniwersum. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Alan Taylor, choć pierwotnie do projektu przypisana była Patty Jenkins. Późniejsza autorka Wonder Woman wyjawiła ostatnio, dlaczego ostatecznie nie zdecydowała się na współpracę z Marvelem.

Jenkins stwierdziła, że głównym problemem okazał się scenariusz. W wywiadzie dla Vanity Fair, kobieta powiedziała:

Nie wierzyłam, że mogłabym zrobić dobry film ze scenariusza który planowali zrealizować. To byłaby wielka sprawa i wyglądałoby, jakby wszystko było moją winą. Mówiłoby się „Boże, ta kobieta to wyreżyserowała i minęła się z tyloma rzeczami”. To był jeden raz w mojej karierze, gdzie naprawdę czułam że powierzenie tego innemu reżyserowi będzie lepszym rozwiązaniem. Nie można robić filmów, w które się nie wierzy. Tutaj jedynym powodem byłoby udowodnienie ludziom, że mogłabym się tym zająć, ale nic bym nie udowodniła gdyby się nie powiodło. Pewnie nie dostałabym już kolejnej szansy.

Ostatecznie Jenkins miała rację – Thor: Mroczny świat nie zachwycił krytyków i widzów, a reżyserka kilka lat później z wielkim powodzeniem wyreżyserowała Wonder Woman (ponad 800 milionów dolarów w box office). Jenkins zapewnia, że o Marvelu może wypowiadać się wyłącznie w superlatywach, bo dali jej szansę, a to wcale nie było takie oczywiste. Reżyserka wspomniała też, że jest fanką Thora: Ragnarok autorstwa Taiki Waititiego.

Wy również uważacie, że Mroczny świat to jedna z najgorszych odsłon MCU?

Zdjęcie główne: NewsDio

Ostatnio dodane