search
REKLAMA
News

Reżyserka PTAKÓW NOCY mówi o potencjalnym sequelu. Romans Harley Quinn i Poison Ivy?

Łukasz Budnik

6 kwietnia 2020

REKLAMA

Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) nie okazały się przebojem finansowym i nie wiadomo, czy będzie nam dane ujrzeć sequel tego filmu. Reżyserka filmu, Cathy Yan, ma już jednak pomysł na to, co chciałaby ewentualnie pokazać w kolejnej części. Opowiedziała o tym w wywiadzie udzielonym niedawno portalowi The Wrap. 

Okazuje się, że Yan chciałaby przedstawić widzom relację Harley Quinn i Poison Ivy. Bohaterki te po raz pierwszy spotkały się na ekranie w animowanym serialu z lat dziewięćdziesiątych, ale ich relacja przedstawiona była także w komiksach, gdzie nieraz ze sobą współpracowały. W 2015 roku do kanonu weszła ich romantyczna więź. Yan nie sprecyzowała w jakiej formie wyobraża sobie znajomość bohaterek. O wprowadzeniu Poison Ivy do kinowego świata DC wypowiadała się także Margot Robbie, mówiąc, że uwielbia jej relację z Harley i nie stanowi dla niej różnicy, czy miałyby być przyjaciółkami, czy w związku. Do tej pory Poison Ivy pojawiła się w kinowym filmie raz, w Batmanie i Robinie – zagrała ją wówczas Uma Thurman. Bohaterkę zobaczymy także w drugim sezonie animowanego serialu o Quinn, gdzie będą parą.

Cathy Yan nie traci nadziei na powstanie kontynuacji Ptaków nocy – stwierdziła, że ludzie nie są jeszcze gotowi pożegnać się z Harley Quinn (bohaterka pojawi się zresztą w The Suicide Squad Jamesa Gunna), podobnie jak ona sama i Margot Robbie.

Chcielibyście zobaczyć na ekranie relację Harley i Poison Ivy? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA