search
REKLAMA
News

Reżyser serialu MINDHUNTER zachęca fanów do walki o trzeci sezon. “To może się udać”

“Mindhunter” doczekał się póki co dwóch sezonów. Czy jest szansa na kolejny?

Łukasz Budnik

18 października 2021

REKLAMA

W styczniu zeszłego roku pojawiły się złe wieści dla wszystkich fanów serialu Mindhunter  – dowiedzieliśmy się wówczas, że realizacja nowych odcinków stoi pod dużym znakiem zapytania, a aktorzy występujący w serialu – Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Torv – dostali przyzwolenie na zaangażowanie się w inne projekty. Choć serial nie został wtedy oficjalnie anulowany, wypowiedź Davida Finchera zdawała się potwierdzać, że nowe odcinki Mindhuntera nie powstaną.

W rozmowie z “Vulture” zapytany o to, czy to już koniec serialu, Fincher powiedział wówczas:

Tak myślę. To był drogi serial, jak na jego oglądalność. Mówiliśmy, że wrócimy do tematu po ukończeniu “Manka”, ale szczerze wątpię, że bylibyśmy w stanie zrobić to za mniej pieniędzy niż sezon 2. W tym temacie trzeba być realistą, a koszt produkcji musi być proporcjonalny do oglądalności.

Fincher dodał, że praca nad serialem była bardzo męcząca – wymagała od niego zaangażowania 90 godzin w tygodniu i pochłaniała całe jego życie. Reżyser już po premierze drugiego sezonu nie wiedział, czy będzie w stanie podjąć się tworzenia kolejnych odcinków.

Kilka dni temu Netflix zapowiedział, że będzie mieć dla widzów ogłoszenie związane z Fincherem; wielu fanów miało nadzieję, że chodzi o trzeci sezon Mindhuntera, ostatecznie okazało się jednak, że niespodzianką jest nowa seria dokumentalna sygnowana nazwiskiem reżysera. Choć wzbudziło to rozczarowanie miłośników serialu, ze słowami otuchy przyszedł jeden z reżyserów projektu – Asif Kapadia. Twórca napisał:

Widzowie na świecie powinni dać Netfliksowi do zrozumienia, że jest prawdziwe zainteresowanie trzecim sezonem “Mindhuntera”. Jeśli zrobicie odpowiednio duży szum, to może się faktycznie wydarzyć…

Już w kwietniu tego roku plotki mówiły, że Fincher jest bardziej chętny, by podjąć się prac nad trzecim sezonem. Okaże się, czy fani rozpoczną kampanię o przywrócenie serialu.

Chcielibyście, aby Mindhunter powrócił z nowymi odcinkami?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA