search
REKLAMA
News

Reżyser filmu DYSTRYKT 9 oznajmił, że powstaje scenariusz kontynuacji

Łukasz Budnik

26 lutego 2021

District 9
REKLAMA

Dystrykt 9 z 2009 roku to jeden z najlepiej przyjętych filmów science fiction XXI wieku. Zrealizowana za 30 milionów dolarów produkcja okazała się wielkim sukcesem finansowym (ponad 200 milionów zarobku), a jej fani już od czasu premiery wyczekują sequela. Wygląda na to, że ich marzenie w końcu się spełni.

Neill Blomkamp, reżyser Dystryktu 9, oznajmił na Twitterze, że scenariusz kontynuacji – zatytułowanej Dystrykt 10 – jest właśnie tworzony. Pisze go sam Blomkamp, jak również Terii Tatchell i Sharlto Copley, który zagrał główną rolę w oryginale.

Blomkamp już niejednokrotnie wypowiadał się na temat chęci stworzenia kontynuacji. W międzyczasie spod jego ręki wyszły takie widowiska, jak Elizjum oraz Chappie.

Fabuła Dystryktu 9 rozpoczyna się w momencie, gdy na Ziemię przybywa statek przybyszów z obcej planety i zawisa nad Johannesburgiem. Dwadzieścia lat później kosmici (nazwani “krewetkami”) żyją w getcie. Historia, przedstawiona częściowo w formie dokumentu, opowiada o spotkaniu jednego z przybyszów z biurokratą Wikusem van der Merwe i o jego konsekwencjach. Blomkamp poruszył w swoim widowisku takie tematy, jak segregacja społeczna i ksenofobia.

Czekamy na kolejne informacje dotyczące sequela.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA