search
REKLAMA
News

Słynny moment z AVENGERS: KOŃCA GRY został zaimprowizowany przez Benedicta Cumberbatcha

Łukasz Budnik

28 października 2020

REKLAMA

Grany przez Benedicta Cumberbatcha doktor Stephen Strange jest w Avengers: Końcu gry nieobecny przez większość czasu, jako że był jedną z ofiar pstryknięcia Thanosa, które unicestwiło połowę wszechświata. Strange powraca w końcowej bitwie, otwierając portale stanowiące przejście dla wszystkich sprzymierzeńców Avengers. Okazuje się, że Cumberbatch zaimprowizował słynny moment z jego udziałem. 

Chwilę przed tym, jak Tony Stark przejmuje Kamienie Nieskończoności i poświęca swoje życie dla całej ludzkości, Strange pokazuje mu gestem, że to jedyna opcja, w której Avengers zwyciężają, dając do zrozumienia, co musi zrobić Stark. Scott Derrickson, reżyser pierwszej odsłony solowych przygód Strange’a, napisał na Twitterze post, w którym zdradził, że to właśnie ten fragment był pomysłem Cumberbatcha, co przekazał mu sam aktor.

Niestety nie wiadomo, jak wobec tego oryginalnie wyglądał ten moment w scenariuszu – być może Strange i Tony mieli się po prostu spojrzeć na siebie znacząco, bez wykonywania dodatkowych gestów. Jak by nie było, improwizacja Cumberbatcha zaowocowała jednym z najczęściej przywoływanych fragmentów widowiska braci Russo.

Lubicie Cumberbatcha w roli Strange’a? Aktor powtórzy swój występ nie tylko w drugiej części przygód maga, lecz także w trzeciej odsłonie historii Spider-Mana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA