PRZEMINĘŁO Z WIATREM w czołówce najpopularniejszych filmów ostatniego tygodnia w USA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W ostatnim tygodniu poruszenie wywołał fakt, że przedstawiciele platformy HBO Max postanowili tymczasowo usunąć Przeminęło z wiatrem z biblioteki serwisu. Zrobili to niedługo po apelu scenarzysty Johna Ridleya który stwierdził, że dzieło w reżyserii Victora Fleminga albo ignoruje horror jaki przeżywali niewolnicy w czasach przedstawionych w filmie, albo utrwala stereotypy dotyczące czarnoskórych osób.

W oświadczeniu włodarze platformy zaznaczyli, że film powróci do biblioteki ze stosownym komentarzem na ten temat, sytuacja wzbudziła jednak na tyle duże poruszenie wśród widzów, że ci masowo ruszyli do serwisu Amazon by zakupić klasyczne dzieło na nośnikach fizycznych. Film zdobył też popularność na VoD, w serwisie iTunes. Na tyle dużą, że znalazł się w dziesiątce najchętniej oglądanych filmów tygodnia.

Digital Entertainment Group opublikowała ranking produkcji, które najwięcej razy gościły na ekranach telewizorów w gospodarstwach domowych. Już czwarty raz z rzędu numerem jeden został Sonic. Szybki jak błyskawica. Tak przedstawia się pierwsza dziesiątka:

  1. Sonic. Szybki jak błyskawica (Paramount)
  2. Niewidzialny człowiek (Universal)
  3. Polowanie (Universal)
  4. Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (WB)
  5. Bad Boys for Life (Sony)
  6. Jumanji: Następny poziom (Sony)
  7. Bloodshot (Sony)
  8. Zew krwi (Disney)
  9. 1917 (Universal)
  10. Przeminęło z wiatrem (WB)

Dane potrzebne do ułożenia rankingu zbierane są zbierane od takich platform jak wspomniane iTunes,  Amazon Prime, Vudu, FandangoNOW, oraz sprzedawców nośników fizycznych. Ranking nie obejmuje natomiast oglądalności na serwisach SVOD (z subskrypcją) takich jak Netflix i HBO GO.

Ostatnio dodane