search
REKLAMA
News

Przełomowy nowy odcinek THE MANDALORIAN. Fani STAR WARS poznali prawdziwe imię Baby Yody

Łukasz Budnik

27 listopada 2020

REKLAMA

Na Disney+ zadebiutował kolejny, piąty już odcinek drugiego sezonu The Mandalorian. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, występuje w nim bohaterka znana już z seriali animowanych (Wojny klonówRebelianci) – Ahsoka Tano, grana tym razem przez Rosario Dawson. To pierwsze pojawienie się Ahsoki w produkcji aktorskiej (tutaj możecie sprawdzić, jak wygląda), a jej obecność wiąże się z kilkoma nowymi informacjami na temat uwielbianego Baby Yody.

Poniżej oczywiście spoilery – uwaga!

Przypomnijmy, że “Baby Yoda” to przydomek nadany przez fanów Star Wars dziecku tej samej rasy co słynny mistrz Jedi, które znajduje się pod opieką tytułowego Mandalorianina. W nowym odcinku (The Jedi) wreszcie poznajemy prawdziwe imię tego uroczego stworka, a zdradza je Ahsoka, która łączy się z nim za pomocą Mocy. Baby Yoda tak naprawdę nazywa się Grogu.

Ahsoka wyjawia też, że jeszcze przed Wojnami Klonów Grogu mieszkał w świątyni Jedi na Coruscant (miejsce doskonale znane z Epizodów I-III), a po utworzeniu Imperium został stamtąd zabrany – w tym momencie jego pamięć się rozmywa. Nie wiadomo, kto zabrał Grogu z Coruscant, jednak być może dowiemy się tego z kolejnych odcinków serialu. Ahsoka rezygnuje później ze szkolenia Grogu, wyczuwając silną więź pomiędzy nim, a Mandalorianinem – kieruję ich na inną planetę, gdzie odnajdą dawną świątynię Jedi.

Imię Grogu wzbudziło mieszane odczucia wśród fanów – część z nich stwierdziła na Twitterze, że mimo wszystko pozostaną przy dotychczasowym przydomku, funkcjonującym w fandomie już od zeszłego roku.

Jak podoba wam się prawdziwe imię Baby Yody?

źródło: The Insider

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA