search
REKLAMA
News

Premiera TENET znów odwołana. Nie wiadomo, kiedy science fiction Nolana trafi do kin

Łukasz Budnik

20 lipca 2020

REKLAMA

Zaledwie kilka godzin temu pisaliśmy o tym, że Tenet może nie zostać wyświetlony w chińskich kinach ze względu na zbyt długi czas trwania w stosunku do wytycznych rządu na temat bezpieczeństwa i wspomnieliśmy, że rozwiązaniem może być kolejne przesunięcie premiery. Tak też się stało. Warner Bros. ogłosiło, że film nie trafi do kin 12 sierpnia.

Różnica jest taka, że tym razem nie wiadomo, kiedy Tenet pojawi się na ekranach – został całkowicie zdjęty z kalendarza premier. W związku ze złą sytuacją epidemiologiczną w USA, kina pozostają zamknięte i nie wiadomo, kiedy ponownie będą dostępne dla widzów. Przedstawiciel Warner Bros. zapowiedział, że wkrótce podadzą nową datę – optymistyczna wersja jest taka, że wciąż będzie to 2020 rok – i nie będę teraz traktować Tenet jako tradycyjnej premiery, która zadebiutuje na świecie danego dnia. Czekamy zatem na kolejne informacje. Przy okazji zapowiedziano, że Obecność 3 zadebiutuje 4 czerwca 2021.

Opis filmu brzmi następująco:

John David Washington jest nowym Protagonistą w oryginalnym spektaklu science fiction “Tenet” Christophera Nolana. Wyposażony tylko w jedno słowo – Tenet – i walczący o przetrwanie całego świata, Protagonista podróżuje przez świat międzynarodowego szpiegostwa w misji, która rozwinie się w coś wykraczającego poza nas czas. Nie poprzez podróże. Inwersję. Międzynarodowa obsada “Tenet” to także takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy,  Michael Caine i Kenneth Branagh.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA