search
REKLAMA
News

Powstanie THE VELOCIPASTOR 2, sequel filmu o pastorze zmieniającym się w dinozaura

Łukasz Budnik

12 marca 2020

REKLAMA

Jeśli do tej pory nie słyszeliście o filmie The VelociPastor, spieszymy z wyjaśnieniem: to B-klasowa produkcja z 2017 roku, która w zeszłym roku stała się w sieci małą sensacją po tym, jak ukazał się jej zwiastun zapowiadający premierę na nośnikach cyfrowych i w streamingu. Fabuła opowiada o duchownym, który po rodzinnej tragedii udaje się do Chin i nabywa starożytną umiejętność przemiany w dinozaura. Pewna prostytutka przekonuje go, aby użył swojej mocy do walki ze złem i ninjami. 

Film zadebiutował w 2017 na festiwalu w Portland, a w 2018 pod swoje skrzydła wziął go dystrybutor – Wild Eye Releasing. Pomysł na The VelociPastora powstał już w 2010 roku, lecz zanim doszło do jego realizacji, trzeba było zebrać budżet – ostatecznie udało się to dzięki prywatnemu inwestorowi. The VelociPastor najwyraźniej dobrze poradził sobie na rynku VOD, bo jego twórca, Brendan Steere, ukończył już scenariusz kontynuacji. Filmowiec udostępnił na Twitterze filmik, na którym drukuje wspomniany skrypt. Póki co zapraszamy do zapoznania się ze zwiastunem części pierwszej.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jakiej formie zadebiutuje kontynuacja (być może najpierw również trafi na festiwale?), ale z pewnością Steere po raz kolejny dostarczy widzom niezapomnianych wrażeń. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA