search
REKLAMA
News

Pingwin z BATMANA mógł wyglądać zupełnie inaczej. Grafiki koncepcyjne z Colinem Farrellem

Pingwin z “Batmana” dostanie swój własny serial.

Łukasz Budnik

25 kwietnia 2022

pingwin
REKLAMA

Już po premierze pierwszego zwiastuna Batmana Matta Reevesa, widzowie byli pod wrażeniem charakteryzacji Colina Farrella, który jako Pingwin zupełnie nie przypomina samego siebie. Jeszcze przed debiutem filmu Farrell zdradził, że na początkowym etapie realizacji filmu nałożenie charakteryzacji (wliczając fryzurę, makijaż i protetykę) trwało średnio cztery godziny. Opowiedział też historię o tym, jak poszedł w charakteryzacji do Starbucksa, gdzie nikt go nie rozpoznał.

Okazuje się jednak, że Pingwin z Batmana mógł wyglądać inaczej. Do sieci trafiły grafiki koncepcyjne autorstwa Adama Brockbanka (opublikowane w albumie The Art of the Batman), na których widzimy, że Farrell mógł w zdecydowanie większym stopniu przypominać samego siebie. Poniżej ilustracje:

pingwin 1

pingwin 2

pingwin 3

pingwin 4

Kilka dni temu do sieci trafił zakulisowy materiał, dzięki któremu możemy podejrzeć, jak wyglądał proces charakteryzacji Farrella.

Już teraz zapowiedziane są dwa serialowe spin-offy filmu Reevesa – jeden ma opowiadać o Arkham Asylum, drugi o tym, jak Pingwin pnie się po szczeblach władzy. Akcja serialu ma być osadzona już po wydarzeniach z Batmana, a jego producent porównał go do Człowieka z blizną.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA