search
REKLAMA
News

Pierwszy zwiastun LICORICE PIZZA, nowego filmu Paula Thomasa Andersona

“Licorice Pizza” zadebiutuje w USA w listopadzie.

Łukasz Budnik

27 września 2021

REKLAMA

Po czterech latach od Nici widmo, już wkrótce do kin trafi nowy film w reżyserii Paula Thomasa Andersona – Licorice Pizza. Dziś studio MGM udostępniło pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji.

Akcja nowego filmu Andersona została osadzona w Ameryce lat siedemdziesiątych. To dramat o dojrzewaniu, którego głównym bohaterem jest Gary, uczeń liceum próbujący okiełznać swoje życie, w tym edukację oraz zaskakujący sukces, który przyniosło mu aktorstwo. Gary’ego gra Cooper Hoffman, syn zmarłego Philipa Seymoura Hoffmana, który za życia także grywał w filmach Andersona (Magnolia, Boogie NightsMistrz). Poza nim, w obsadzie znaleźli się Sean Penn, Alana Haum, Benny Safdie, Tom Waits, Maya Rudolph i Bradley Cooper, który wciela się w prawdziwą postać Jona Petersa, producenta z Hollywood. Większość filmu została nakręcona podczas pandemii w Los Angeles.

Premiera filmu w USA została zaplanowana na 26 listopada, na kolejne rynki Licorice Pizza ma trafić 25 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA