Oficjalnie: BAMBI Disneya doczeka się remake’u

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Disney nie ustaje w tworzeniu remake’u swoich klasyków. Potwierdzono, że kolejna animacja studia – Bambi z 1942 roku – doczeka się nowej wersji. Za scenariusz mają odpowiadać Geneva Robertson-Dworet (Kapitan Marvel) oraz Lindsey Beer (Chaos Walking).

Według informacji przekazanych przez „The Hollywood Reporter”, nowy Bambi ma być stworzony na tej samej zasadzie, co Księga dżungli Król Lew (oba reżyserowane przez Jona Favreau), będzie więc fotorealistyczną animacją komputerową. Wciąż nie ma informacji, na kiedy planowana jest premiera filmu.

Oryginalny Bambi, oparty na prozie Felixa Saltena, był piątą animacją studia Walta Disneya i do dziś pozostaje jedną z jego najsłynniejszych produkcji. Po premierze zdobył trzy nominacje do Oscara, zaś z biegiem czasu został wpisany do National Film Registry, listy filmów budujących kulturalne dziedzictwo USA. Tytułowy Bambi to młody jelonek, który po śmierci mamy wychowuje się pod opieką ojca, Króla Lasu.

W ostatnich latach Disney stworzył już remake’i wspomnianych wyżej Księgi dżungli Króla Lwa, jak również między innymi Pięknej i BestiiAladyna czy Kopciuszka. Na premierę czeka nowa wersja Mulan, a w przygotowaniu są remaki Piotrusia Pana, Małej Syrenki Pinokia.

Interesuje was remake Bambiego?

Ostatnio dodane