search
REKLAMA
News

Obsada LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI walczy o wydanie oryginalnej wersji filmu

Łukasz Budnik

18 listopada 2019

Liga Sprawiedliwosci 2017 e1509467573876
REKLAMA

Wczoraj minęły dwa lata od premiery Ligi sprawiedliwości. Film, który teoretycznie powinien rozbić bank, okazał się ogromnym rozczarowaniem finansowym i nie spotkał się z przechylną opinią widzów, którzy krytykowali fatalne CGI (słynny usunięty komputerowo wąs Supermana), kiepski humor i słabego antagonistę. Choć to Zack Snyder widnieje w napisach jako reżyser produkcji, za jej ostateczny kształt odpowiada w większości Joss Whedon, a fani domagają się, by tzw. Snyder Cut również ujrzał światło dzienne.

Snyder odszedł od projektu zanim zaczęły się dokrętki, ze względu na rodzinną tragedię, choć są podejrzenia, że studio Warner Bros. po prostu odsunęło go od filmu. Film, który ostatecznie trafił do kin, znacząco różni się od tego co planował sobie Snyder – dokrętki okazały się de facto nakręceniem większości scen od nowa. Snyder po premierze zaczął publikować zakulisowe fotografie z produkcji, gdzie widać realizację scen, których nie uświadczymy w gotowym filmie. Wiedza, że istnieje wersja zgodna z wizją reżysera, doprowadziła do powstania hashtagu #ReleaseTheSnyderCut – fani cierpliwie walczą o to, by oryginalna Liga sprawiedliwości została oficjalnie wydana. Pierwszy zwiastun filmu daje pogląd na to, jak inna mogłaby to być produkcja:

Co więcej, do ruchu dołączyli sami aktorzy występujący w filmie – kilka tygodni temu Jason Momoa podekscytował fanów wieścią, że widział Snyder Cut i poparł całą ideę, a wkrótce dołączyli do niego Ray Fisher i Ezra Miller. Wczoraj wspomniany hashtag udostępnili u siebie również Gal Gadot i Ben Affleck. Snyder odniósł się do ich tweetów, twierdząc, że Amazonka i Batman nie mogą się mylić. Czy nagłe poruszenie w sprawie oznacza, że Snyder potajemnie kończy montować swoją wersję filmu? Fani mają nadzieję, że Warner Bros. uległo i pojawi się ona na otwieranej wkrótce platformie HBO Max. Informacja, że tak jest w istocie, z pewnością wzbudziłaby ogromną radość fandomu.

Chcielibyście obejrzeć Ligę sprawiedliwości w pierwotnej wersji?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA