search
REKLAMA
News

Niepublikowane dotąd fragmenty PEWNEGO RAZU… W HOLLYWOOD w zapowiedzi książkowej wersji

Książka w USA trafi na sklepowe półki 29 czerwca.

Łukasz Budnik

21 czerwca 2021

REKLAMA

W kwietniu zeszłego roku Quentin Tarantino zapowiedział, że pracuje nad książką opartą na jego ostatnim dotychczas filmie – Pewnego razu… w Hollywood. Reżyser podpisał umowę z wydawnictwem HarperCollins, na mocy której stworzy dwie książki. Pierwsza z nich będzie zapowiadaną powieścią, druga książką publicystyczną pt. “Cinema Speculation”.

W powieści Tarantino mamy śledzić perypetie Ricka Daltona i Cliffa Bootha. Rozszerzone zostaną epizody wspomniane w filmie, w tym np. praca Daltona przy spaghetti westernach, pojawią się również postaci, których zabrakło na ekranie. Reżyser pojawił się ostatnio w Pure Cinema Podcast, gdzie zapowiedział, że książka nie będzie jedynie adaptacją scenariusza. Tarantino wspomniał między innymi, że w powieści dowiemy się więcej o uwielbianej postaci Cliffa Bootha, która przyniosła Bradowi Pittowi Oscara.

To nie sytuacja, w której wziąłem scenariusz i rozłożyłem go na części w formie książkowej. Opowiedziałem tę historię na nowo. Nie jest tak, że miałem sceny, które zostały na podłodze montażowni, więc wpisałem je w powieść. To przemyślenie na nowo całej historii, idące dalej niż dodanie scen, których nie było w filmie. Porządnie zgłębiłem temat.

Do sieci trafiła zapowiedź książki w formie trailera, gdzie widzimy niepublikowane dotąd sceny nakręcone przez Tarantino:

Książka w USA trafi na sklepowe półki 29 czerwca. Anglojęzyczna wersja jest już dostępna w przedsprzedaży także w Polsce.

Czekacie na książkę Tarantino? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA