search
REKLAMA
News

Mark Ruffalo opowiada o negocjowaniu udziału w “Zodiaku”. “Bierz, co dajemy, albo zapomnij”

Ruffalo zagrał rolę Dave’a Toschiego.

Łukasz Budnik

19 listopada 2023

REKLAMA

Dziś Mark Ruffalo cieszy się dużą popularnością, w dużej mierze ze względu na udział w MCU, gdzie od 2012 roku wciela się w rolę Bruce’a Bannera. Nie zawsze jednak tak było – Ruffalo w nowym wywiadzie wspomina sytuację z czasów, gdy kompletowano obsadę Zodiaka Davida Finchera.

Ruffalo tak opowiada o swojej karierze z początku XXI wieku:

Studia nie wychodziły do mnie z propozycją. Nie zapomnę, gdy negocjowaliśmy warunki mojego kontraktu na rolę w “Zodiaku”. Przedstawiciel studia dosłownie powiedział mojego menedżerowi, że w dupie mają Marka Ruffalo i nawet nie chcą go w tym filmie, więc albo bierzemy, co dają, albo możemy zapomnieć o sprawie.

Ostatecznie Ruffalo zagrał rolę Dave’a Toschiego.

How David Fincher's Zodiac Cast Was Almost Completely Different

Ruffalo dodaje, że wielką niespodzianką było, gdy Joss Whedon zaproponował mu rolę w Avengers.

Fakt, że Joss się do mnie zgłosił, był zaskakujący. To było trudne – jak można zagrać kogoś, kto nie chce robić tego, czego oczekują od niego inni? To jak pułapka? Przeczytałem tekst i stwierdziłem, że mogę coś z tym zrobić.

Aktor przyznaje, że nie chciał być postrzegany jako aktor specjalizujący się w komediach romantycznych, po tym, jak wystąpił w Jak w niebie oraz Dziś 13, jutro 30.

Do ostatnich dokonań Ruffalo należą Biedne istoty z Emmą Stone w roli głównej. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA